Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľké zmeny v Televíznych novinách: Vincze skutočne moderátorom, vytvorí dvojku s Kleinovou!

O Vinczem sa ako moderátorovi Televíznych novín šuškalo už dlhšie.

Účasť v Tvoja tvár znie povedome mu odštartovala popularitu a Markíza sa ju snaží naplno využiť. Viktor Vincze sa stal na jar jednou z hlavných tvárí spravodajstva a tak dostáva od svojej televízie čoraz väčší priestor. Markíza ho angažovala do nových spotov, ktoré majú pomôcť krívajúcej výkonnosti Televíznych novín a zároveň mu skutočne poskytla miesto moderátora správ.

Kým v minulosti sa síce hovorilo o tom, že Vincze vytvorí priamo nový moderátorský pár spoločne s Veronikou Ostrihoňovou v hlavných večerných Televíznych novinách, televízia ho na prípadný prestup na lukratívne miesto začne pripravovať  v prvom spravodajstve dňa.

Markíza totiž už na koniec júna, a teda na letné prázdniny, ohlasuje veľké zmeny v Prvých Televíznych novinách, ktoré vysiela o 17-tej hodine. Tie by už po novom nemali moderovať hlavné dvojice Televíznych novín o 19-tej, ale vlastné tváre podvečerného spravodajstva. Podobný kľúč zvolila vo svojich Novinách o 17 ale aj poludňajších správach Joj.

Viktor Vincze si tak vyskúša stabilné moderovania správ v Prvých Televíznych novinách, pričom rovnaké miesto dostala aj Danica Kleinová, s ktorou tak vytvorí dvojku. Markíza do role moderátorov Prvých TN angažovala aktuálne svoje divácky najobľúbenejšie tváre, o čom svedčí napríklad aj anketa OTO, kde sa úzkych nominácií dočkal Vincze aj Kleinová, ktorá v minulosti aj sošku vyhrala.

Kleinová a Vincze by však nemali moderovať spoločne, v štúdiu by sa mali každý týždeň striedať. Markíza by tak zvolila podobný kľúč ako začiatkom roka 2015, kedy prešla do formátu s jedným moderátorom, avšak večerných správ. Vydržalo jej to krátko, v máji sa už vrátil pár z hlavného spravodajstva.

Kleinová už moderovala Televízne noviny v minulosti, v roku 1999 jej patrila pozícia náhradnej moderátorky vedľa Vladimíra Repčíka a Ivana Jandu. Moderovala tiež Nočné či Rýchle Televízne noviny, aktuálne sa objavovala pri moderovaní mimoriadnych správ pri tragických udalostiach ako teroristické útoky v Paríži či v Bruseli, útok na týždenník Charlie Hebdo či zrážka dvoch lietadiel na Považí. Vincze zas stabilne moderuje Reflex. Obaja ostávajú naďalej aj redaktormi spravodajstva.

Prvé Televízne noviny priniesla Markíza v máji 2007 po vzore svojej českej sestry Novy. Tá odpoludňajšie spravodajstva odštartovala na začiatku toho istého roka.

Čítať viac...
Nahor