Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Aktuality

Veľké zmeny po roku: Robo Papp končí v Tajomstve mojej kuchyne, RTVS vypočula divákov!

Iba takto pred rokom ohlasovala RTVS dosiaľ najväčšie zmeny svojej nedeľnej relácie po vyše desaťročí od jej vzniku, nová dvojica jej vydržala iba rok. 

Od jesene 2009 vysiela Jednotka RTVS v nedeľu popoludní populárnu kuchársku šou Tajomstvo mojej kuchyne, ktorej pevnou súčasťou bola od začiatku vysielania herečka Kamila Magálová.

Tá sa na konci roka 2020 rozhodla po 11 rokoch ukončiť svoje pôsobenie v podvečernom formáte, z ktorého odišla od začiatku nasledujúceho roka. S ňou definitívne skončil v programe aj michelinský kuchár, Pavol Pospíšil, ktorý pre zdravotný stav a následne aj pandémiu už dlhšie nenakrúcal.

Po odchode tejto dvojice RTVS predstavila úplne nové zloženie hlavných tvárí programu.

Od februára 2021 miesto po Pospíšilovi prevzal šéfkuchár Gabo Kocák, ktorý už mal v minulosti vlastnú šou na komerčnej Joj, pre ktorú vyrábal reláciu 15 minútový kuchár. Samotnú Magálovú v programe nahradil spevák Robo Papp.

Práve Papp však po roku z relácie definitívne odchádza.

„Reláciu Tajomstvo mojej kuchyne som opustil po vzájomnej dohode s tvorcami relácie. Diváci boli zvyknutí na dámsku prítomnosť v kuchyni a na viac klasických receptov, ktoré nie sú mojou parketou, keďže som doma viac v „modernej gastronómii“. Rozišli sme sa v dobrom a teším sa na ďalšie spolupráce s RTVS. Tvorcom relácie ďakujem za veľa nových zážitkov a skúseností a Katke s Gabom prajem veľa zábavy a dobrých receptov,“ povedal k odchodu Robo Papp.

RTVS tak počúvla reakcie divákov, ktorým chýbala nielen samotná Magálová, ale aj zástupkyňa nežnejšieho pohlavia v programe.

Toho dominantou sa po Magálovej odchode od vlaňajška stali muži, čo pre veľkú divácku základňu znamenalo radikálnu zmenu.

Po novom však telerozhlas nepredstavuje stabilnú dvojicu, ktorá bude reláciou sprevádzať.

Kým Gabo Kocák v programe ostáva, od novej série, ktorá štartuje na Jednotka v nedeľu 30. januára o 18:15, sa bude po jeho boku každý mesiac striedať dámska spoločnosť, ktorá dotvorí kuchársku dvojicu.

V prvom mesiaci vysielania v tomto roku ňou bude Katarína Brychtová.

„V novom koncepte sa každý mesiac predstaví dáma, ktorá bude variť po boku šéfkuchára Gaba Kocáka. Diváci a diváčky sa tak môžu tešiť nielen na inovatívne, ale aj tradičné domáce recepty šikovných gazdiniek. Vo februári bude žezlo v rukách Katky Brychtovej. Dvojica privíta v kuchyni aj zaujímavých hostí. Medzi nimi napríklad aj víťaza šou Pečie celé Slovensko Miroslava „Miňa“ Macuľu,“ uviedla RTVS.

Úpravou v programe prejde aj výber receptov.

„Vo významnej miere sa chceme vracať k takmer zabudnutým klasikám, k dobrotám, ktoré sa už z našich moderných kuchýň vytratili, no každý z nás si na nich rád pochutí. A tak sa Gabo s nadšením sebe vlastným pustí do prípravy Kapustníkov z Zuckermandlu, Demikátu či Viedenskej roštenky a naši hostia v tomto smere tiež nesklamú,“ uviedla dramaturgička relácie Tajomstvo mojej kuchyne, Adriana Hanzelová.

Čítať viac...
Nahor