Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľké zmeny menších staníc Joj! Plus sa zbaví väčšiny kriminálok CSI, tiahne na Dajto!

Kriminálky CSI tvorili zásadný pilier programu Plusky dlhé roky, v ostatnom čase stagnovali. Joj však ešte ich potenciál využije.

Plusku aj Wauku čakajú od nového roka zmeny. Obe obmenia profilovanie svojho večerného programu, Pluska sa omladí, Wauka skriminálni a dôjde tiež k ďalšiemu kľúčovému posunu vytrvalých kriminálok CSI.

plus 2

Od polovice januára už nebudú tri z piatich pracovných večerov Plus tvoriť CSI-čka. Stanica im ostane verná iba v pondelky, kedy ponúkne po jednej časti CSI: Las Vegas a CSI: New York. V utorky bude stanica po novom ponúkať akčné známejšie tituly. 13. januára to bude Sopka, 20-teho Reťazová reakcia. Štvrtky zas budú podľa všetkého patriť akčným seriálom, už od 8. januára opäť zreprízuje v dvoch častiach za sebou novšieho Knight Ridera.

V stredy Plus pokračuje v doterajšom ladení s filmami s Budom Spencerom a Terenceom Hillom. Piatky budú opäť filmové, 9. a 16. januára to budú prekvapivo romantickejšie tituly (Osudové leto a Pod toskánskym slnkom), 23. januára už odvysiela triler Wall Street: Peniaze nikdy nespia. Po desiatej Plus uvedie neúspešný seriál z letnej štruktúry Camelot. Nové nastavenie predstaví Plus aj počas sobôt. V dvoch častiach za sebou zreprízuje najnovšiu sériu sitkomu Profesionáli z roku 2014. V nedele ostáva verná filmom a akčnému žánru.

Z novej štruktúry Plus je cítiť, že sa výraznejšie orientuje na mladšieho diváka, chce ponúknuť pestrejší program a v nemalej miere reaguje na filmové Dajto. To práve s večernými filmovými oknami často výrazne rastie, vysoko dokáže byť neraz s filmami aj Plus.

wau_televizia_kanal_stanica_joj_logo

Zmeny pocítia aj diváci Wau. Respektíve, Joj sa týmito zmenami pokúsi pritiahnuť divákov nových. Diváci kriminálok CSI svoju porciu dostanú aj naďalej, keď ich Wauka bude vysielať od utorka do piatku o 20:30. Každý deň zatiaľ ponúkne CSI: Miami, po prvý raz sa CSI na Wau objaví v utorok 13. januára. S krimi ladením bude ženská stanica pokračovať aj o 21:15, kedy bude vysielať Kosti. Po desiatej ich budú nasledovať Nákupné maniačky, tie sa tak posúvajú do o polhodinu neskoršieho slotu.

CSI sa tak po rokoch dočkávajú opäť kľúčového posunu. Tým prvým bol ich odsun z hlavnej Joj na menšiu Plus, teraz už vyskúša ich potenciál využiť pre Wau. Okno s večernými ženskejšími kriminálkami pri tom dlhodobo buduje Doma, s často len priemernými či podpriemernými výkonmi ich vysiela od pondelka do štvrtka. Ženské kanály si tak budú odteraz po ôsmej počas troch dní konkurovať rovnakým žánrom. V pondelky bude Wau vysielať filmy.

Krimi žáner pribudol na Wauku aj do off-time. O 13:00 stanica začne reprízovať 8. sériu krimiseriálu Magnum, po 14-tej zas od začiatku otočí Matlocka. Ten sa naposledy vysielal na staniciach Joj na Pluske počas skorého rána.

Čítať viac...
Nahor