Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľké problémy TA3: Moderátor neprišiel na správy, televízia nemala čo vysielať!

Namiesto správ svietilo na obrazovke logo stanice.

V TA3 došlo k problému, aký sa nevidí. Spravodajská televízia prednedávnom nestihla nástup do pravidelného spravodajského bloku, keď ho nemal kto odmoderovať.

Ku kritickej situácii malo podľa našich informácií dôjsť pred necelými dvomi týždňami v piatok 22. mája. Konkrétne sa tak malo udiať v čase plánovaného vysielania správ o 20:30. Televízia však namiesto spravodajského bloku vysielala len logo stanice. Dôvodom nebola technická porucha ale jednoducho fakt, že správy nemali moderátora.

Službu v tom čase ťahala dlhoročná tvár TA3, Jozef Dúbravský. Ten sa však do štúdia nestihol dostaviť včas a televízia musela doslova zastaviť vysielanie. Prečo Dúbravský do štúdia neprišiel, nie je známe. V televízii sa v tom čase nachádzal, nakoľko odmoderoval predchádzajúce spravodajské bloky. Potýkať sa mohol so zdravotnou indispozíciou, v moderovaní však pokračoval ešte v ten večer.

TA3 sa v krátkom čase podarilo situáciu vyriešiť. Do štúdia posadila moderátorku Petru Ázacis, ktorá len pár chvíľ pred tým domoderovala pravidelnú reláciu Dobré správy. Televízia tak mala šťastie, že sa v tom čase v priestoroch štúdia nachádzala pripravená iná moderátorská tvár.

Jozef Dúbravský v Hlavných správach z 22. mája
jozef dubravsky ta3

Po 20:30 musela Dúbravského zaskočiť Petra Ázacis, ktorá pred tým odmoderovala Dobré správy
petra azacis dobre spravy ta3

Čítať viac...
Nahor