Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľké Noviny sa v prvý deň bez futbalu dotiahli na Televízne, Šport Joj odrazu najsledovanejší

Návrat k pôvodnej spravodajskej štruktúre a predĺženie Veľkých Novín pozitívne ovplyvnilo výsledky komerčnej dvojky. Tá druhou zmenou v spravodajskom slote v tomto roku zaznamenala ďalší nárast.

Obe televízie štartujú svoje spravodajstvá o 19-tej a obe aktuálne začínajú na rovnakej štartovacej čiare. Po nahradení premiérových dielov Súdnej siene reprízovými sa výkony relácie mierne znížili, pričom včera dosiahla podiel blízky Druhému dychu. Ten si pripísal pre Markízu podpriemerný podiel okolo 16 %, Súdna sieň podliezla 18-tku.

Absencia futbalu očakávane zvýšila výsledky spravodajstiev. Odkedy Markíza vysiela pred hlavnými správami Druhý dych, ich výkony sa pohybujú výrazne pod obvyklou 40% hranicou, na akú boli zvyknuté s pomocou seriálu Chlapi neplačú. Včera si Televízne noviny pripísali podiel nad 33 %, pričom iba o desatinu ratingu za nimi zaostali Veľké Noviny Joj, ktoré sa po skončení TN-iek usadili na líderskej pozícii. Ich priemerný podiel po veľmi dlhom čase opäť zaznamenal výsledok začínajúci sa trojkou, podľa našich informácií to bolo presne 30 %. Ani Krimi Joj nesklamali, keď získali podiel takmer 25 %.

So zmenou štruktúry sa výrazne zmenila pozícia Športu Joj a jeho výkonov. Kým kedysi sa vysielal po Veľkých Novinách medzi dvoma brejkami a divácky upadol do zabudnutia pri výkonoch nezriedka aj pod 14 %, v súčasnom nastavení dokonca predbehol aj dlhodobo najsilnejšie Športové noviny Markízy (nad 28 %), keď získal výkon takmer 31 %. Ratingovo sa k tomu stal najsledovanejším programom dňa. Treba dodať, že Joj medzi reláciami Krimi a Veľké Noviny nevysielala reklamný brejk, v letnom období to bolo aj v minulých rokoch pre ňu bežné. Práve vtedy Joj zaviedla „superčasomieru“, počas ktorej sa pred očami divákov mení vizualizácia štúdia a taktiež moderátori relácií.

Pri pohľade na výkon hlavných programov už môže byť viac spokojná Markíza. Tá získala jasné postavenie lídra s filmom Hlavne nezáväzne, ktorý získal podiel nad 24 %. Dva diely Terra Novy si 19-tky z nedeľného štartu nepreniesli, museli sa uspokojiť s výsledkami nad 16 a 14 %. Pluska však dostatočne alternovala výkon hlavnej Jojky spencerovkou Policajt v Hongkongu s podielom takmer 8 %. Dajto s filmom Úplne bezvetrie získalo uspokojivý podiel 4,5 %, Domu taktiež nesklamal krimiseriál Oddelenie závažných zločinov s podielom nad 4 %. Jednotke vyšiel seriál Bez hraníc s podielom takmer 8 %, v 12+ dokonca nad 12 %.

 

Čítať viac...
Nahor