Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľké Noviny s prvým veľkým úspechom. Porazili Televízne noviny!

Kým počas minulej jesene aj tohtoročnej jari si dokázali Televízne noviny zaisťovať takmer dvojnásobný náskok pred konkurenčnou Jojkou s pravidelnými podielmi okolo 40 %, po letnej zmene spravodajskej štruktúry trhovej dvojky získavajú Veľké Noviny na sile.

Veľké Noviny sa po takmer roku môžu tešiť z prvého veľkého úspechu, keď sa im podarilo zdolať hlavné správy Markízy. Tie sa museli vyrovnať s podobným nábehom ako Krimi, keď Rodinné prípady získali len slabý podiel okolo 17 % a Súdna sieň Joj 16,5 %. V prvej polovici spravodajskej relácie bola ešte Markíza lídrom, no s blížiacim sa štartom Veľkých Novín postupne strácala a od 19:30 bola už Jojke podľahla. Televízne noviny v celkových číslach získali neuspokojivý podiel pod 31 %, konkurenčné hlavné správy na Joj sa prehupli cez túto hranicu. V počte divákov mala televízna dvojka s hlavnými správami navrch o vyše 30-tis. (12 – 54). Krimi získali podiel 23,5 %.

Joj si líderské postavenie udržala aj s ďalším programom, keď dokázala získať prvé tri miesta v rebríčku najsledovanejších programov dňa. Deň opäť vyhral Šport (podiel okolo 31 %), za Veľkými Novinami sa umiestnilo Najlepšie počasie (okolo 27 %). Lídrom bola aj prvá časť Knight Ridera s podielom pod 19 %, kým Extrémne premeny na Markíze zaznamenali výkon nad 18 %. Joj aj vďaka tomu získala post celkového lídra v prime-time a Markízu s podielom takmer 23 % predbehla o vyše percento. Druhý Knight Rider už podľahol reality šou lídra, blížil sa k podielu 20 %, Extrémne premeny siahali na 23 %.

Pre Veľké Noviny je tento výsledok snáď prvým väčším úspechom v ich histórii. Odkedy sa Noviny TV Joj od septembra 2013 premenovali, redizajnovali a zmenili svoje nastavenie so štartom o 19:00, nedokázali napodobňovať ako dovtedajšie výkony hlavnej spravodajskej relácie, tak sa ani približovať k hodnotám Krimi. Postupne sa výkony Veľkých Novín ustálili na hodnotách bližších skôr 20 ako 30 percentám, bežnými výkonmi v ostatnom čase boli hodnoty okolo 21 – 25 %. Televízne noviny si ako na jeseň 2013 tak na jar 2014 šli v rámci sledovanosti svoju ligu, keď pravidelne dosahovali hranicu 40 %. So štartom letných štruktúr a pauzovaním seriálu Chlapi neplačú sa výkony TN-iek znížili na hodnoty pod 35 % a Veľké Noviny sa po návrate na 19:30 so zachovaním 45-minútového slotu čoraz častejšie ustaľujú hranici blízkej 30 % alebo nad ňou.

Čítať viac...
Nahor