Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Veľká zmena sa nekoná! Markíza zmodernizovala spravodajské štúdio, chce skvalitniť zážitok

Po mesiaci a pol sa Markíza vracia s Televíznymi novinami z provizórnych priestorov do spravodajské štúdia. 

Od začiatku júna vysielala Markíza svoje spravodajské programy z priestorov štúdia Telerána.

Dôvodom bola rekonštrukcia hlavného spravodajského štúdia, ktoré však na prvý pohľad neprejde žiadnou veľkou vizuálnou zmenou.

„Cieľom rekonštrukčných prác bolo ešte viac zmodernizovať jeho technologické vybavenie a skvalitniť tak divácky zážitok,“ uviedla Markíza.

Vizuálne tak ostáva štúdio spravodajstva po starom, zväčšili sa však plazmy, pričom pribudla aj ďalšia menšia medzi dvomi veľkými led panelmi. Zmenu má pocítiť najmä divákov v novom spôsobe snímania moderátorov v štúdiu.

„Po rekonštrukcii štúdia Televíznych novín máme väčšie plazmy, zlepšila sa žiarivosť aj osvetlenie a, v neposlednom rade, výsledkom je aj lepšie kameramanské snímanie moderátorov. Myslím si, že štúdio Televíznych novín je aktuálne na vysokej úrovni a nasledujeme súčasné trendy,“ povedal riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky Markízy Henrich Krejča.

Televízia sa týmto zmenami pripravovala najmä na volebné vysielanie, ktoré bude naplno prebiehať počas septembra a na začiatku októbra po voľbách.

„S modernizovaným spravodajským štúdiom sme práve včas a najlepšie pripravení na týždne pred predčasnými parlamentnými voľbami, ku ktorým tradične chystáme v rámci spravodajstva a publicistiky bohatý sprievodný program,“ dodal generálny riaditeľ Markízy, Matthias Settele.

Rekonštrukcia štúdia trvala necelých šesť týždňov.

„Z priestorov vynoveného štúdia budú opäť vysielané spravodajské relácie Televízne noviny 12, Prvé Televízne noviny a Televízne noviny, magazín Reflex a po skončení letnej prestávky od 20. augusta 2023 aj politická diskusná relácia Na telo,“ informovala televízia.

Zo zmodernizovaného štúdia sa Markíza po prvýkrát divákom ohlási v sobotu 15. júla o 19:00 s Televíznymi novinami.

Prvou moderátorskou dvojicou hlavných správ vo vynovenom štúdiu budú Mária Chreneková Pietrová a Jaroslav Zápala.

Priebeh rekonštrukcie a výsledok


Zdroj: TV Markíz

Čítať viac...
Nahor