Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Veľká správa z RTVS: Najväčší seriálový hit Hniezdo dostane budúci rok pokračovanie!

Režisér Hniezda ešte minulú jar definitívne potvrdil, že seriál sa jeho odvysielaním uzavrie, nakoniec sa RTVS po mimoriadnom úspechu predsa pustí do námetu jeho voľného pokračovania.

Na začiatku minulého roka Jednotka odvysielala vôbec najúspešnejší pôvodný seriál verejnoprávnej televízie v jej novodobej histórii.

Dramatický seriál Hniezdo priniesol tak atraktívnu tému aj pútavé spracovanie, že už pri štarte prilákal 470-tisíc divákov, až postupne rástol stabilne nad pol miliónové publikum a vo finále vystrelilo až na rekordných 643-tisíc divákov.

Na základe mimoriadnej popularity nového seriálu sa jeho diváci vo veľkom začali dožadovať pokračovania, pričom už v čase vysielania tieto myšlienky uťal samotný spoluautor námetu a režisér seriálu, Braňo Mišík.

“Hneď na začiatku, keď som s tým prišiel, a keď sme to tvorili, som povedal, že dobré knihy, dobré filmy nemajú mať pokračovanie. Majú byť uzatvorené tak, ako istá etapa v živote. Nemám rád, keď sa niečo uzatvorí a potom sa to znovu otvára, nemám to rád v živote, nemám to rád vo vzťahoch ani v ničom. Raz keď niečo uzatvorím, tak to uzatvorím a idem inou cestou a inou chodbou a nevraciam sa a to bude platiť aj o Hniezde, pokračovanie určite nebude,” povedal v marci minulého roka Mišík.

Po viac ako roku sa však diváci predsa nových príbehov dočkajú.

Hniezdo po tomto vyjadrení, aj vplyvom nástupu koronakrízy, popularitou ešte porástlo, a to napriek tomu, že sa vysielalo v nedeľnom prime-time priamo proti Superstar, ktorá, taktiež aj vďaka kríze a lockdownu, zaznamenala najsledovanejšiu sériu za dlhé roky.

RTVS aktuálne potvrdila, že pripravuje voľné pokračovanie Hniezda, ktoré dostáva názov Priznanie. Aktuálne už aj rozbehla jeho výrobu.

„Keď mi dramaturgička Danka Garguláková povedala, že má nápad, ako pokračovať s Hniezdom, bola som skeptická, no po prečítaní námetu som pochopila, že postavila pôdorys pre ďalší skvelý dramatický seriál,“ povedala producentka RTVS Zuzana Balkóová. Režisérom nového seriálu je opäť Braňo Mišík, scenáre pripravili Zuzana Líšková, Naďa Jurkemik a Peter Nagy.

Priznanie bude melodramatický seriál, ktorého dôležitou súčasťou bude kriminálka zápletka. Celkovo sa dočká 10 častí, a teda o dve menej, než pôvodné Hniezdo.

RTVS bude základy úspechu novinky stavať na potenciáli Hniezda, keď nový seriál Priznanie komunikuje ako novinku od jeho tvorcov, zároveň sa v seriáli objavia viacerí pôvodní herci ako Soňa Norisová, Alexander Bárta či Andrea Karnasová.

Nové postavy pribudnú v podaní Angelicy Sbouli, Róberta Šipoša, Martiny Zábranskej, Andyho Kummera, Lucie Vráblicovej, Kamila Mikulčíka, Rebeky Polákovej, Jany Kvantíkovej, Petra Daniša, Martina Babeja, Petra Kočiša, Jána Galloviča a ďalších.

„V seriáli Hniezdo, ktorého voľným pokračovaním bude Priznanie, mali diváci možnosť vidieť ako novorodenec Filip obrátil naruby životy viacerých rodín. A bude to opäť malý Filipko, ktorý po roku zamieša osudom nielen rodiny Michala a Kristíny Važanovcov, ale i ďalších už známych, no aj nových postáv. RTVS vo svojich pôvodných dramatických seriáloch zakaždým ponúka divákom okrem pútavého príbehu aj zaujímavú spoločenskú tému,“ naznačuje dej nového seriálu televízia.

RTVS seriálovú novinku plánuje odvysielať prakticky po dvoch rokoch od uvedenia televízneho hitu Hniezdo.

Telerozhlas už potvrdil, že seriál Priznanie nasadí na začiatku roka 2022, pôvodný seriál Hniezdo štartovala vlani v polovici januára. Televízia aktuálne už naplno novinku vyrába

Čítať viac...
Nahor