Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľká šou Markízy Tvoja tvár znie povedome: Prvé mená definitívne odhalené! Kedy odštartuje?

Markíza sa pripravuje na spustenie veľkého šou programu jari.

Veľkú šou bude mať Markíza tento raz aj na jar. Potvrdili sa informácie portálu Mediaboom.sk, keď televízia príde s úplnou novinkou pod názvom Tvoja tvár znie povedome. Postupne sa začínajú objavovať prvé informácie.

Nový spevácky celebrity formát vychádzajúci zo svetovej licencie Your Face Souns Familiar by sa mal podľa našich informácií na obrazovky dostať od marca. Vysielať by sa mal približne dva mesiace. S nástupom veľkej šou by sa mala zároveň rozbehnúť ostrá sezóna Markízy, v tomto období sa očakáva nástup Farmy či kuchárskej šou MasterChef.

Tvoja tvár znie povedome patrí do kategórie celebritných talentových šou podobne ako tanečná šou Let´s Dance. Režisérom speváckej novinky by mal byť bez prekvapení Pepe Majeský, ktorý sa v posledných rokoch stará o veľké šou Markízy. Posledne režíroval Superstar.

Televízia už sama naznačila prvé mená, ktoré by mali dopomôcť k úspechu jej jarnej ťažiskovej šou. Za jedným stolom spoločne s Pepem Majeským sa nechali odfotografovať zabávač Andrej Bičan, ktorého Markíza občasne využíva aj v Chart Show, v šou by sa mali objaviť aj víťaz Superstar Lukáš Adamec, herečky Michaela Čobejová a Barbora Švidraňová, ktorá sa taktiež zviditeľnila ako finalistka Hlasu Česko Slovenska, moderátorská a redaktorská tvár Markízy Viktor Vincze ale aj Štefan Skrúcaný, ktorého meno sa v súvislosti so šou skloňovalo už skôr.

Markíza naznačila zostavu novej šou

Šou Your Face Sounds Familiar je postavená na známych osobnostiach, ktoré každý týždeň vystupujú v roli iného známeho speváka. Za koho sa prezlečú a akú pieseň odspievajú, si nevyberajú sami, ale žrebujú si to v priamom prenose. Rôznych umelcov premieta prístroj podľa databázy, spevák o “svojom osude” v ďalšom kole rozhoduje stlačením tlačidla. Celebrita pri tom môže dostať akúkoľvek pieseň od akéhokoľvek speváka, ktorý sa nachádza v databáze prístroja. Môže ísť o mladého či staršieho umelca, dokonca nebohého a taktiež speváka opačného pohlavia. Známa osobnosť musí nielen odspievať pieseň umelca, ktorého si vyžrebovala, ale aj ho napodobniť.

Podobne, ako v Let´s Dance či Showdance, aj tu sú prítomní porotcovia a súťažiaci sú bodovaní. V tejto šou pri tom body nerozdáva len porotcovský panel a diváci, ale bodujú sa aj súperi navzájom. Na konci každého vydania je zostavený rebríček, no súťažiaci nevypadávajú. Body si zbierajú až do predposledného týždňa. Tá štvorica osobností, ktorá sa po sčítaní bodov umiestni na prvých priečkach, sa dostáva do finále.

Formát je populárny po celom svete, licencorom je spoločnosť Endemol. Šou sa len minulý rok vysielala vo vyše pätnástich krajinách sveta, mimo iných sa objavila už v Kanade, Južnej Afrike, Grécku (spoločná verzia s Cyprom), Číne, Indonézii, z našich susedov vyvrcholila minulý rok tretia séria v Maďarsku, pravidelne každý polrok je vysielaná v Poľsku, dve série videli v rokoch 2012 a 2013 diváci na Ukrajine. Objavila sa aj v Amerike.

Foto: ilustračná, scéna Superstar

Čítať viac...
Nahor