Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľká sledovanosť: Reflex špeciál na prvý raz neúspešný, Nové bývanie obhájilo pozíciu lídra!

Prvé vydanie magazínu Markízu nepotešilo, Joj má za sebou úspešný víkend.

PIATOK: Ani v kalamitný záver pracovného týždňa sa nič nezmenilo na základnom rozložení síl. Lídrom v 12+ sa stala RTVS so šou Milujem Slovensko, ktorú sledovalo okolo 520-tisíc divákov s podielom 24,2 %. V komerčnej cieľovke, kde šou získala podiel nad 19 %, bola už jednotkou Markíza, Harry Potter a Fénixov rad uhral rating nad 9 % s podielom nad 27 %. Joj načala druhú sériu seriálu Profesionál, ktorý už spadol do podpriemeru s podielmi pod 12 a nad 11 %.

Medzi menšími stanicami vyrovnaný súboj zviedli Doma s Pluskou. So Smotánkou bola ešte ženská stanica v závese s podielom 4,5 %, film Domáci maznáčik už vyskočil k podielu 6,5 %. O desatinu ratingu však bola s filmom Šaman vpredu Plus, podiel predstavoval hodnotu 6,2 %. Dajto zaostalo, The Art of Flight uhral 4,6 %.

SOBOTA: V prvý víkendový večer boli Markíza a Joj prakticky vyrovnané. O jedinú desatinu ratingu s výkonom 7,9 % vyhral líder a jeho snímka Bláznivá, hlúpa láska, ktorá dosiahla podiel 22,9 %. Princ z Perzie: Piesky času na Joj uhral 22,3 %. Na Jednotke boli opäť sledovanejšie, než Nečakané stretnutia (pod 17 % v 12+, nad 8 % v 12 – 54), neskoršie Pravdivé príbehy, ktoré sa v komerčnej cieľovke dokonca blížili k 11-tim percentám. Tajné životy pri ich rekordnom úspechu spred týždňa uhrali v tejto cieľovke výkon nad 12 %. V univerzálnej cieľovke prekročili Pravdivé príbehy 17 %.

Z menších staníc bola večer najvyššie Plus, Profesionáli uhrali podiely 5 a nad 5 %, Rosamunde Pilcher na Dome s jej Letnou láskou métu päť percent atakovala. NCIS na Dajto získalo podiely nad 3 a pod 4 %.

reflex special martina simkovicova

NEDEĽA: Očakávanou udalosťou víkendu bol štart nového magazínu Markízy, Reflex špeciál. Lifestylová novinka, ktorá v sebe okrem iného spája prvky aj o bývaní, varení či premeny vizáže, na prvý raz neuspela, keď podľa našich informácií získala v ratingu hodnotu 6 %, čo v podieli stačilo len na 17,3 %. Nové bývanie Joj novou konkurenciou na prvý raz netrpelo, stalo sa lídrom a získalo svoj štandard s podielom 21,8 %.

Joj vyšiel aj večerný program. Manželský sľub bol jednotkou na trhu, keď ho sledovalo 9,7 % divákov s podielom 25,1 %, snímka Markízy, Kovboji a votrelci, prekročila v ratingu sedem percent a v podieli uhrala 18,9 %. Tajné životy po minulotýždňovom rekordnom výskoku poklesli, sledovalo ich celkovo 461-tisíc divákov, podiel sa zastavil na hodnote 19,7 %. V komerčnej cieľovke uhral seriál 12,9 %.

Medzi menšími stanicami najvýraznejšie vyskočila Plus, Policajná mafia prekročila 6 %. Dajto ponúklo novú nedeľnú skladbu programu. Krimi seriál nahradili komédie, Niekto to rád hip-hop atakovala 5 %, film nasledovala reprízová Partička, uspela s podielom pod 5 %.

Čítať viac...
Nahor