Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľká sledovanosť: Markíza s poklesom v piatok, Joj prepadla nedeľa! Tajné životy s novým rekordom

Televízna dvojka zažila záver uplynulého týždňa ako na hojdačke. Markíze sa výraznejšie darilo až v nedeľu.

PIATOK: Piatkovú sledovanosť na dlhý čas naposledy ovplyvnila šou Milujem Slovensko. Tá napriek repríze aj tento raz patrila k tomu najsledovanejšiemu, čo Jednotka uplynulý týždeň ponúkla, keď dosiahla podiel 23,3 % v 12+ a celkovo ju sledovalo 494-tisíc divákov. Po skončení série Profesionál sa Joj vracia do piatkového prime-time s akčnými filmami, hneď na prvý raz poskočila od podielov okolo 11 – 12 %, keď snímka Okrsok 13: Ultimátum uhrala podiel 17,4 %. Filmu sa výrazne darilo v nedeľnej repríze na Plus. Oproti filmovej sérii s Harrym Potterom, naopak, klesla Markíza, ktorej Karate Kid uhral len priemerných 22,6 %.

Už najbližší piatok bude programové zloženie vyzerať inak. Jednotka celý marec vyplní eventami, od apríla sa do svojho tradičného slotu vráti s novými časťami šou Čo ja viem. Markíza zas piatkové večery zaplní, podobne ako pred rokom, seriálom Búrlivé víno a Rodinnými prípadmi.

Z menších staníc sa posledný februárový piatok najviac darilo Pluske, Kutyil vyskočil k podielu nad 8 %, nasledujúca snímka Pištoľníčky uhrala 5,5 %. Doma po reprízovej Smotánke s podielom nad 3 % stavila na ďalší dokument o mladej popovej hviezde. Začiatkom roka odvysielala dokumentárny film o Justinovi Bieberovi, ktorý na jej obrazovkách neuspel (záver článku), tento raz ponúkla film Katy Perry: Kúsok zo mňa a uspela s podielom 5,4 %. Dajto bolo slabšie, film Rýchlejší ako smrť ukrojil menej ako 4 %.

SOBOTA: V sobotnom accesse zažila Markíza pád. Tradičné nastavenie už nedokázalo uhrať nadpriemer stanice, keď reprízový Kredenc podliezol hranicu 20 % a premiérová Smotánka sa blížila k 22 percentám. Naopak, posilnila Joj, ktorej repríza Nového bývania atakovala 16 %. V predchádzajúcich týždňoch padala aj okolo desiatky.

Večer nevyskočila žiadna stanica. Na Jednotke sa pred Nečakané stretnutia (15,5 %) po čase opäť dostala séria Pravdivé príbehy (16,7 %), Neskoro večer uhralo 13 % (všetko v 12+). Z komerčných staníc bola najvyššie Markíza, komédia Vo štvorici po opici uhrala podiel pod 25 %, Beštia na Joj prekročila hranicu 16 %.

blacklist cierny zoznam

Na Dajto v sobotu odštartoval nový vysoko hodnotený seriál Čierny zoznam, uspel najmä s druhou časťou, keď dva diely dosiahli hodnoty 4,4 a 5,8 %. Pluska si nad novou konkurenciou hlavu nelámala, tradičná dvojporcia reprízových Profesionálov uhrala podiely 4,5 a 5,1 %. Kde sa dvaja bijú, vyhráva tretí, platilo to aj v sobotu, keď romantika Rosamunde Pilcher – Prameň mladosti, na Dome dosiahla podiel 6,1 %.

NEDEĽA: V nedeľu sa z najväčšieho záujmu mohla tešiť Markíza. Dobrý nábeh najdôležitejšiemu večernému času po druhý raz a pre túto sezónu naposledy pripravila s Hornou Dolnou, ktorá uhrala rating nad 9 % a podiel pod 28 %. Oproti predchádzajúcemu týždňu sa dvihlo Nové bývanie, atakovalo rating 7 % a dosiahlo podiel 20 %. Až v nedeľu mohla byť Markíza výraznejšie spokojná s výkonom hlavného spravodajstva, keď Televízne noviny uhrali podiel 38,5 %. V piatok to bolo pod 34, v sobotu pod 33 %. Joj bola najsilnejšia rovnako v nedeľu, kedy Noviny uhrali podiel nad 26 %.

tajne zivoty 1

Priepastný rozdiel medzi Markízou a Joj nastal po ôsmej večer, keď televíznej dvojke vôbec nevyšla premiéra snímky Láska v utajení s podielom len 10,1 %. Markíza dominovala s filmom Majstrovský plán a podielom 30,8 %. Jednotke sa podarilo s Tajnými životmi zlomiť ďalší rekord, keď desiatu časť seriálu sledovalo celkovo 517-tisíc divákov, čo predstavuje rating 11,1 % s podielom 22,4 %. 

Medzi menšími kraľovala Pluska, ktorá dobiehala slabý výkon staršej sestry. Repríza piatkovej snímky Okrsok 13: Ultimátum uhrala podiel až 8,5 %. Dajto s Eurotripom neuhralo ani polovicu s podielom 3,9 %, Doma bola silná so Zámenou manželiek a podielom 6,6 %, nasledujúci film Diablov advokát klesol k 4,3 percentám.

Čítať viac...
Nahor