Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Evelyn a Matouš Ruml novou moderátorskou dvojicou

Nové projekty

Markíza nakrútila veľkú šou s Evelyn, vytvorí novú moderátorskú dvojicu! Všetko o Lego Masters

Markíza s Novou na konci sezóny uvedú ďalšiu veľkú večernú šou Lego Masters, pozrite si kompletný prehľad novinky. Dátum štartu, koľko bude mať častí, kto bude súťažiť, ako bude vyzerať priebeh šou a aké budú platiť pravidlá?

Jednu z vôbec najnákladnejších sezón v histórii pripravila túto jar Markíza, ktorá veľké šou vo svojom vysielaní udrží od januára až do konca júna.

Po dobrodružnom Survivorovi, ktorý na jej obrazovke skončil historickým prepadákom, sa už výrazne lepšie darilo tanečnej šou Let´s Dance, ktorá sa však zároveň zaradila k najdrahším projektom na trhu vôbec. Už necelý mesiac po jej skončení Markíza spolu s Novou odštartujú ďalšiu veľkú šou – televízny event Lego Masters, ktorý vyplní ich nedeľné večery v závere sezóny.

O šou Lego Masters

Lego Masters je svetový formát, ktorý hľadá v rôznych krajinách najtalentovanejšieho amatérskeho staviteľa Lega. V našich končinách televízie uvedú federálnu česko-slovenskú verziu, ktorá je v poradí 17. verziou tohto formátu vo svete.

Šou sa vyznačuje tým, že v nej súťažia dvojice, ktoré na plnenie jednotlivých úloh budú mať hodiny. 

Súťažiaci budú v priebehu šou prechádzať rôznymi výzvami, počas ktorých budú nielen testovať svoje schopnosti, predstavivosť a kreativitu, ale získajú aj nové skúsenosti, pričom na konci si víťaz odnesie 20 000 eur.

V šou bude celkovo súťažiť šesť dvojíc, ktoré spája buď rodinná väzba či priateľstvo, no rovnako tak náhoda z kastingu.

„Oproti tomu, čo už divák pozná, v tejto reality šou bude sledovať dvojice, ktoré budú musieť čeliť náročným úlohám a zároveň ostať tímom. Dvojice budú rôznorodé – diváci sa môžu tešiť na bratov, mamu so synom, kamarátov, ktorí sú zvyknutí stavať spolu no tak, že každý stavia osamote a dielo dajú dohromady až na výstavnom mieste,“ predstavuje projekt Nova.

Zároveň televízie vytvárali súťažné dvojice aj na samotnom kastingu. „Znamená to, že súhru musia nájsť ľudia, ktorí na seba nie sú vôbec zvyknutí. Uvidíme, či bude láska k najpopulárnejšej stavebnici stačiť. O emócie nebude núdza, súťaž je jedna z najnáročnejších, čo sme kedy videli. Nejedná sa o šou, kedy bude za hodinu všetko hotové. Naopak, ide o hodiny sústredeného stavania a zároveň stresu, ktorý prináša snaha byť najlepší,“ dodáva televízia.

Nakrúcali v zahraničí, známi moderátori

Súčasťou formátu Lego Masters je aj originálne štúdio a extrémne zásoby lega, pre ktoré sa televízie vydali nakrútiť šou do zahraničia.

Výroba česko-slovenského Lego Masters prebehlo v Poľsku, kde sa šou vysiela od roku 2020, tento rok už po tretíkrát.

„Formát vznikal v poľskej Varšave. Súťažiaci mali tie najlepšie podmienky, v štúdiu je postavená obrovská kostičkáreň, v ktorej sú všetky časti stavebného materiálu, na ktoré si dokážeme spomenúť. K dispozícii boli milióny kúskov stavebnice,“ priblížila Nova.

Federálnou novinkou bude sprevádzať česko-slovenská dvojica.

Do nového projektu ako moderátorka vstúpila komička Eva „Evelyn“ Kramerová, ktorá tak po reality šou Farma odmoderuje ďalší sezónny formát Markízy. Spoločne s Evelyn bude šou sprevádzať herec Matouš Ruml. V Česku je populárny najmä vďaka úspešnému seriálu Comeback televízie Nova.

Súčasťou šou bude aj porotca a špeciálni hostia.

Súťažiacich bude hodnotiť český návrhár stavebníc Lego, Milan Reindl, zaujať však budú musieť aj „hosťujúce VIP osobnosti“ z radov milovníkov lego stavebnice.

Dátum štartu, počet častí aj dátum finále

Markíza a Nova budú šou Lego Masters vysielať spoločne v hlavnom nedeľnom vysielacom čase, v ktorom stabilne uvádzajú ťažiskové formáty sezóny.

Novinka odštartuje okamžite po skončení Majstrovstiev sveta v hokeji, úvodný diel odvysielajú televízie v nedeľu 5. júna o 20:30.

Televízie budú Lego Masters vysielať ako sezónny event, celkovo nakrútili 4 epizódy svetovej šou. Vo vysielaní tak pobeží celý mesiac, finále prebehne v nedeľu 26. júna.

Priebeh šou a disciplíny

Na súťažiacich bude v priebehu šou na ceste do finále čakať osem výziev.

Jednotlivé výzvy budú vyskladané tak, aby v každom kole testovali súhru dvojíc, ich technické schopnosti, ale aj kreativitu. „Úlohu hrá náročnosť výzvy a správne načasovanie. Stavitelia musia skĺbiť niekoľko premenných – statiku, krehkosť, zároveň estetiku,“ znie anotácia.

Zároveň je súčasťou formátu nielen stavba, ale aj deštrukcia lego stavby, ktorá taktiež bude zohrávať svoju úlohu.

„Najskôr ide o to postaviť to najkrajšie, ale druhou stránkou výzvy je deštrukcia. Pre milovníkov LEGA je asi najťažšie to krásne a dokonalé, čo postavili, nakoniec efektne zboriť. A pozor, hodnotí sa nielen stavba, ale práve aj to, ako vyzerá pri samotnej deštrukcii!“ dodáva televízia.

 

Čítať viac...
Nahor