Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Veľká premiéra Koleníka, pre ktorú obmedzil Panelák: Štartuje očakávaná novinka ČT První republika

Česká televízia dnes o 20:00 pokračuje v premiérovom seriálovom piatkovom okne, v ktorom ponúka svoje najväčšie „chuťovky“. Na seriály Vyprávěj či Sanitka 2 nadviaže veľká výpravná novinka – historický seriál První republika, od ktorého si sľubuje veľa.

Dej seriálu sa začína odohrávať na konci 1. svetovej vojny v roku 1918. Príbeh prvej republiky sa odohráva okolo rodiny z vyššej vrstvy, pričom sa tvár vtedajšej doby pokúsi prezentovať bez zbytočných ideálov. Objavia sa ako spoločenské elity tak najnižšie triedy. Osudy hrdinov sa budú podľa oficiálnej anotácie prelínať s udalosťami vtedajšej doby a pripomenú tak divákom niektoré významné momenty z histórie.

Medzi hlavných hrdinov seriálu sa zaradí aj obľúbený slovenský herec Ján Koleník. Ten pre vyťaženosť na natáčaní v Prahe obmedzil svoju účasť na výrobe denného seriálu Joj Panelák. Koleník stvárni českého legionára. „Moja postava sa vracia domov z vojny k svojej dávnej láske a rodine. Seriál je rodinná sága o českom podnikateľskom rode, vzťahoch a prežití v zaujímavom období 1. československej republiky,“ povedal pre Joj.sk. V seriáli sa objaví aj ďalšia výrazná slovenská herecká tvár Zdena Studenková, medzi ďalších hercov patria Pavel Kříž, Jan Vlasák či Jana Štěpánková. Pre prvú sériu seriálu je naplánovaných odvysielať 22 častí.

Čítať viac...
Nahor