Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľká pokuta pre Joj za reportáž o usmrtenom kamarátovi so záznamom trúchliacej matky: Padlo ďalšie rozhodnutie!

Od roku 2013 sa vlečie spor medzi Radou pre vysielanie a retransmisiu a televíziou Joj ohľadom veľkej pokuty za spravodajské výstupy k tragickej nehode spred necelých štyroch rokov. Išlo o udalosť, ktorá sa udiala v obci Betliar, kedy 23-ročný muž prešiel autom svojho 28-ročného kamaráta. Ten následkom zranenia na mieste podľahol. Súčasťou výstupu bol aj autentický záznam z miesta nehody, na ktorom je vidieť nešťastnú matku obete, ktorá narieka za svojím synom.

Práve tento záznam mal podľa Rady porušiť zákon a zasiahnuť do ľudskej dôstojnosti. „…príspevok s názvom Nechtiac zrazil kamaráta, ktorý svojím obsahom a spôsobom spracovania, a síce zobrazením utrpenia a autentických prejavov žiaľu matky nad stratou svojho syna – obete tragickej dopravnej nehody, zasiahol do jej ľudskej dôstojnosti,“ píše sa v správe.

Joj bola pokutovaná za reportáž v Novinách Nechtiac zrazil kamaráta, za ktorú dostala vysokú sankciu 10 000 eur. Regulátor k tomu udelil pokutu aj za článok Martina (†28) prešiel kamarát. Videla to jeho mama na webe Noviny.sk, kde je priložený aj spomínaný autentický záznam. Výška pokuty v tomto prípade dosiahla úroveň 2 500 eur.

Proti obom rozhodnutiam sa Joj odvolala. Najvyšší súd v minulom roku obe rozhodnutia Rady pre vysielanie a retransmisiu vrátil regulátorovi na ďalšie konanie, ktorý dnes opätovne Joj pokutoval za rovnaké porušenia zákona rovnakou výškou sankcie.

Celý výstup zo zasadnutia Rady nájdete v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor