Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľká novinka v Superstar: Markíza s Novou nasledujú nemeckú verziu, skúsia to výpravnejšie!

Superstar prechádza vo svete postupným vývojom, trend sledujú aj naše stanice.

Nový ročník Superstar bude opäť o niečo iný. Aj keď sa pôvodne zdalo, že po rozpačitej „novej ére“ šou spred dvoch rokov to budú chcieť Markíza s Novou tento raz vyskladať čo najtradičnejšie, televízie sa rozhodli inšpirovať novými trendami v speváckom formáte.

Meniace sa správanie divákov mení aj samotný koncept Superstar. Tá sa čoraz viac posúva od speváckej súťaži k reality šou a rovnako naberá na výpravnosti. Tvorcovia sa už prestávajú nechávať limitovať uzavretými priestormi a po kastingoch čoraz radšej uskutočňujú vyraďovacie fázy v lákavých exteriéroch. Ostatná nemecká Superstar predviedla novú podobu formátu naplno. So šou cestovala po svete, z finálových živých kôl spravila veľké eventy, ktoré taktiež rozmiestnila do najrôznejších vizuálne atraktívnych prostredí.

Novým konceptom sa pre aktuálny ročník Superstar nechajú inšpirovať aj Markíza s Novou. Do akej miery, je pre túto chvíľu nejasné. S výpravnosťou a opustením stabilných interiérov totiž rastú aj náklady na šou. Televízie sa však v priebehu najnovšej série presunú zo štúdia na čerstvý vzduch a budú sa snažiť staviť na vizuálne krajšie zábery. Doteraz eliminačná časť po kastingoch prebiehala tradične v divadle.

Nakoľko sa rozpočet našich televízií s tým, koľko na nemeckú Superstar vyčlenila RTL, nedá porovnávať, ťažko očakávať, že by sa s natáčaním vybrali za hranice Česka a Slovenka a najmä dokázali výpravnosť napodobniť v takom rozmere, ako to predviedli Nemci. Jedna z exteriérových výrob česko-slovenskej Superstar sa uskutočnila v Prahe pri Vltave, odkiaľ pochádza aj nasledujúca fotografia. Pavol Habera na svojom Instagrame uviedol, že v sparnom počasí akurát prebiehali duetá.

superstar

Eliminačnú fázu prebiehajúcu v exteriéroch výrazne zviditeľnil X Factor. Ten už od svojho počiatku zaviedol domy porotcov, ktoré prebiehajú v sídlach jednotlivých mentorov.

Čítať viac...
Nahor