Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľká novinka skončila fiaskom: Prima okamžite sťahuje z hlavného času Zlatú masku!

Hlavná televízna novinka tohto roka valcujúca po celom svete sa v našich krajinách zapíše výnimočne ako prepadák. Aktualizované.

Spojenie Slovenska a Česka do jedného televízneho projektu sa v prípade veľkej svetovej novinky Masked Singer nevyplatilo.

Televízna šou, ktorá ostatné roky obieha celý svet a na viacerých staniciach prepisuje rekordy sledovanosti, sa v našich dvoch krajinách vo federálnej verzii Zlatá maska zapíše ako jeden z najmenej úspešných ťažiskových programov v histórii.

Po prvej úspešnej časti sa diváci k Zlatej maske už na druhý týždeň nevrátili, počas tretieho týždňa už v oboch krajinách zaznamenala v komerčnej cieľovke podpriemerný podiel okolo 13 %.

V Česku už pritom po troch dieloch Zlatá maska v hlavnom nedeľnom prime-time končí.

Po tom, čo na Prime padla relácia z úvodných celkovo 780-tisíc divákov na ostatných 478-tisíc, sa Prima rozhodla okamžite stiahnuť Zlatú masku z nedeľného večera a nahradiť ju pôvodným seriálom.

Na náhradu za Zlatú masku dokonca vyhlásila anketu, hlasujúci môžu rozhodnúť o tom, či do vysielania nasadí český seriál Einstein alebo pokračovanie seriálu Polda.

Aktualizácia: Prima sa rozhodla nakoniec odsunúť Zlatú masku do neskoršieho večera. Pokračovať bude v nedeľu a nasledovať po pôvodnom seriáli, ktorým operatívne Zlatú masku vysunie viac do noci. Začínať bude okolo 21:30.

Zlatú masku vysielali Prima a Joj spoločne, pričom sa dá očakávať, že podpriemerné výkony v nedeľnom prime-time nebude tolerovať ani Joj. Tá nateraz zmenu programu neohlásila.

Do vysielania však podľa pôvodných plánov nateraz nezaradila komediálny seriál Uhorčík, ktorý sa mal v programe objaviť v sobotu o 20:35 už na začiatku októbra. Nakoniec televízia napriek spustenej kampani na seriál Uhorčíka v plánoch nenasadzuje, za čím môže byť aj otázny vývoj v jej pracovnom týždni, kde jej nateraz nefunguje Nový život.

Čítať viac...
Nahor