Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Mediaboom.sk

Aktuality

Veľká novinka Juniora s Marcelom odštartuje ešte túto sezónu! Joj jej nakoniec vybrala iný vysielací deň

Pôvodne sa novinka v plánoch objavila už v marci, televízia nakoniec štart odložila.

Moderátorská dvojica Marcel Forgáč a Milan Zimnýkoval sa ešte túto sezónu vráti na televízne obrazovky. Dlhoročná dvojka z rádia našla pôvodne svoje televízne miesto vo verejnoprávnej verzii relácie Nikto nie je dokonalý, s ktorou sa neskôr presunuli na Joj, kde im bola nakoniec zverená aj najväčšia šou televízie, Česko Slovensko má talent.

Moderátori si medzičasom dali od spoločných televíznych projektov pauzu, no prednedávnom potvrdili spoločný televízny návrat, keď sa stanú moderátormi novej šou Joj, Rozum v hrsti. Tá sa na obrazovkách mala objaviť už v priebehu marca, no pre odloženú výrobu Joj nakoniec jej štart odložila.

Televízia už pritom aktuálne potvrdzuje, že so šou predsa len počíta ešte v tejto jarnej televíznej sezóne. Do vysielania medzičasom nasadila trojicu imidžových spotov, nájdete ich na konci článku, a okrem televíznej kampane už stihla spustiť aj tú outdoorovú. V nej avizuje odštartovanie novinky Rozum v hrsti tento mesiac, v stredu 22. mája o 20:35. 

Joj tak zmení pôvodne zamýšľaný vysielací deň, ktorým mala byť sobota. Televízia sa snažila profilovať soboty zábavnými šou už dlhodobejšie, v minulosti tam nasadila kontroverzné Take Me Out, vlani Česko Slovensko má talent, od januára práve na soboty presunula Všetko, čo mám rád. Momentálne sa vrátila k filmom.

Rozum v hrsti tak nakoniec nasadzuje na stredy, kde dlhodobejšie vysiela skôr pôvodné seriály. Spočiatku bude šou konkurovať Chart Show, ktorá sa od mája opäť vrátila na obrazovky, keď vystriedala Dvaja na jedného, na leto má Markíza v pláne zatiaľ obsadiť stredajší prime-time filmami. 

Novinku Joj odštartuje ešte v čase prebiehajúcich Majstrovstiev sveta v hokeji, avšak, práve na stredu 22. mája pripadá voľný deň. Vychádza priamo medzi posledným dňom základnej časti a štvrťfinálovými súbojmi.

Šou Rozum v hrsti je licencovaným formátom Golden Brain, ktorý bude patriť k väčším formátom televízie. Formát je už od originálu veľkou modernou šou, ktorá využíva najnovšie moderné technológie. Štúdio ich má byť plné, súčasťou bude aj “obrovská interaktívna LED podlaha”, ktorá bude slúžiť pre väčšinu súťažných hier. Šou bude mať okrem zábavného aj rozmer edukatívny. Do jednotlivých súťaží sa budú môcť zapojiť a otestovať sa aj televízni diváci, súčasťou šou bude zároveň aj odborník, ktorý bude ozrejmovať jednotlivé úlohy, zaujímavosti o ľudskom mozgu a komentovať bude aj dianie v štúdiu.

Novinka je postavená na dvoch dvojiciach známych osobností, ktoré prejdú testom ich logiky, pamäti, sústredenosti alebo orientácie či jazyka. Všetky úlohy budú testom rôznych častí mozgu, ktorý je nosným motívom celého programu. Dvojice budú v šiestich kolách súťažiť o finančné výhry, ktoré následne poputujú na dobročinné účely. Dvojice súťažia napríklad aj v šou Záhady tela, o peniaze na charitatívne účely sa zas hrá v šou Čo ja viem.

Prvé spoty na novinku Rozum v hrsti

Čítať viac...
Nahor