Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľká noc na obrazovkách: Animované trháky, česko-slovenské premiéry aj ťaháky s akčnými hrdinkami!

Aktuálna kríza program počas veľkonočných sviatkov výrazne nepoznačí, televízie pripravujú mnoho premiér, a to pre každý zo sviatočných dní.

Diváci sa počas Veľkej noci uskromniť tak, ako to musia robiť v týchto dňoch, nemusia. Televízie aj po nástupe veľkej krízy spôsobenej koronavírusom, ktorá výrazne zasiahla aj televízny biznis a jeho obchod, zväčša ostávajú pri pôvodných sviatočných plánoch, ktoré skladali už v predošlých týždňoch a mesiacoch.

Do vysielania sa tak dostanú dve animované premiéry, premiéra českej komédie aj česko-slovenskej drámy, hneď dve premiéry so ženskými akčnými hrdinkami aj akčná komédia či dojímavá dráma, premiérový koncert i pár klasík.

Vo štvrtok 9. apríla bude sviatočne svoj program skladať len Joj. Urobí tak od poobedia, podvečer odvysiela premiérovú severskú fantazijnú snímku Dcéra čarodejnice: Hadí dar (Shamer´s Daughter 2: The Serpents´s Gift, 2019). Večer ráta s Novinami špeciál a už televíznou klasikou Hriešny tanec, Markíza bude pokračovať vo vysielaní Mimoriadnych relácií a reprízy Hornej Dolnej. Jednotka uvedie premiérové Zlaté časy a nemecký film Žiť svoj sen (2019).

Na Veľký piatok 10. apríla Markíza poobede ráta s rodinnou komédiou Medveď Yogi a českou komédiou Andílek na nervy. Joj v piatok poobede začne s vysielaním nemeckej dobrodružno-rodinnej trilógie Víchor, ktorú bude vysielať postupne ešte v sobotu a pondelok okolo 14. hodiny v premiére. Na Veľký piatok podvečer plánuje k tomu animovanú klasiku Leví kráľ (1994), ktorá sa na obrazovky vráti po rokoch. Joj ju odvysiela pár mesiacov po tom, ako kiná ovládol vlani remake Levieho kráľa, ktorý sa stal absolútne najúspešnejším animovaným filmom histórie.

Jednotka bude od piatka do pondelka poobede ponúkať stabilný program, začne ho s Rozprávkami bratov Grimmovcov, pokračovať bude s vysielaním postupne štyroch častí talianskej drámy Karol – Človek, ktorý sa stal pápežom (2005), podvečer zas bude vysielať štvordielne francúzske filmové spracovanie románu Gróf Monte Christo (1998).

Večer Jednotka naplánovala vysielanie dvojdielneho životopisného filmu o súčasnom pápežovi Volajte ma František (2015), jedinú premiéru uvedie Markíza vďaka dobrodružnému filmu Wonder Woman (2017). Joj ponúkne alternatívny žáner pre rodinného diváka s animákom Na vlásku.

Biela sobota prinesie večerné premiéry na všetkých troch staniciach. Ešte pred tým Jednotka na poludnie uvedie veľkú filmovú klasiku Búrlivé výšiny (1998), Joj na soboty popoludnie vyťahuje premiéry českej reality šou Zdeňka Pohlreicha Rozpáľ to, šéfe!, nasledovať ju podvečer bude Hriešny tanec. Markíza ešte pred tradičnou Smotánkou odvysiela romantickú komédiu Chlap na roztrhanie.

Večer prídu na rad sľúbené premiéry. Markíza si na sobotu 11. apríla pripravila premiéru úspešnej českej komédie Ženy v běhu (2019) plnej hviezdnych mien Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Veronika Khek Kubařová alebo Ondřej Vetchý. Aj druhá veľkonočná lokálna premiéra je naplánovaná zrovna na sobotu, Jednotka odvysiela slovensko-česko-nemeckú romantickú drámu Uzly a pomaranče (2018), v ktorej si zahrali Tomáš Dalecký, Stanislav Majer, Ewa Farna, Eva Sakálová aj Ľuboš Kostelný. Alternatívu k lokálnym filmom ponúkne Joj s dojímavou premiérou americkej drámy Veľký dar (Gifted, 2017) o slobodnom mužovi a jeho výnimočne nadanej dcére.

Na Veľkonočnú nedeľu 12. apríla sa už do programu prepašuje aj lokálna klasika. Jednotka večer odvysiela česko-slovensko-maďarskú dobovú veselohru Dáždnik svätého Petra (1958), krátko po poludní pridá film Sokoliar Tomáš. Markíza v nedeľu popoludní zrepzíruje filmy z predošlých dní, večer bude vysielať klasicky Superstar, do noci nasadí aj premiéru dobrodružného filmu Maximum Ride (2016). Jednotka

Joj po poludní chystá snímku Úsvit planéty opíc a pokračovať bude klasickými magazínmi. Zaujímavosťou je, že napriek kríze a zastaveným výrobám naďalej pokračuje vo vysielaní premiérových dielov magazínov. Na večer Joj prichystala premiéru so svojou akčnou hrdinkou Tomb Raider (2018).

Hlavná pozornosť sa klasicky bude sústreďovať na Veľkonočný pondelok. Joj bude pondelok 13. apríla ladiť od poobedia kompletne premiérovo, okrem uzavretia trilógie Víchor podvečer odvysiela animovanú premiéru Sherlock Gnomes (2018) a večer sa už aj na televízne obrazovky dostane animovaný kinohit Zootropolis (2016). Ten patrí do desiatky jediných animákov, ktoré v histórii prekonali v celosvetových zárobkoch miliardu dolárov.

Markíza od rána staví na overené klasiky, na poludnie odvysiela rozprávku Honza málem králem, pokračovať bude s animákmi Madagaskar 2 a Shrek 2. Podvečer zreprízuje zo soboty Ženy v běhu. Večer si pripravila aj ona premiéru, Joj bude alternovať akčnou komédiou Taxi 5 (2018) z úspešnej francúzskej filmovej série, ktorá sa nového pokračovania dočkala po vyše desiatich rokoch.. Odlišný žáner večer ponúkne aj Jednotka, tá totiž v premiére odvysiela koncert Mira Žbirku pri príležitosti jeho 40. výročia na hudobnej scéne.

Čítať viac...
Nahor