Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľká noc 2019: Televízie stavia na veľké kinofilmy, premiéra novej rozprávky aj animákov Doba ľadová či Angry Birds!

Televízie aj tento rok pripravili na Veľkú noc sviatočný program, ako to už však býva zvykom, ani počas sviatkov nevynechajú svoje najsilnejšie pravidelné produkty.

Tohtoročnú veľkonočnú sviatočnú ponuku televízií opäť zastúpia spoločne s klasikami zvučné filmové premiéry. Televízie ich nasadia hneď od prvého sviatočného dňa, pričom paradoxne „najtradičnejší“ bude najexponovanejší Veľkonočný pondelok.

Na Veľký piatok v priebehu dňa uvedú televízie viaceré klasiky. Jednotka plánuje o 15:55 odvysielať klasickú rozprávku Jak se budí princezny, Markíza klasiky zastúpi na poludnie rozprávkou Nebojsa. Joj zas napoludnie staví na filmovú klasiku Titanic. Markíza popoludní uvedie film Cesta na tajomný ostrov, podvečer nebudú chýbať premiéroví Oteckovia. Joj zas tento čas vyplní animákom V hlave. Večerný program bude patriť súboju dvoch premiérových animákov. Markíza plánuje uviesť silnú premiéru Angry Birds vo filme z roku 2016, Joj zas má v pláne premiéru animáku Kung Fu Panda 3 z rovnakého roku. Jednotka už tradične bude vysielať dvojdielny film z koprodukčnej série Biblia s názvom Ježiš.

Biela sobota prinesie sčasti aj tradičné nastavenie štruktúr. Televízie nevynechajú víkendové reprízy Najväčšieho Slováka popoludní na Jednotke, The Voice Česko Slovensko alebo Klamal by som ti? počas dňa na Markíze či Prázdnin vysielaných podvečer na Joj. Táto stanica zároveň chystá odvysielať filmy X-Men: Budúca minulosť či Múmia, Markíza podvečer odvysiela českú komédiu Andílek na nervy. Jednotka na večer o 20:30 plánuje klasiku Očovské pastorále, o 21:50 bude nasledovať Jean-Paul Belmondo vo filme Veselá Veľká noc. Markíza má pripravenú poslednú z veľkonočných večerných premiér, dobrodružný film Inferno z roku 2016, v hlavnej úlohe s Tomom Hanksom. Joj zas odvysiela jednu zo svojich najsilnejších sviatočných premiér, dobrodružný fantazijný film Tima Burtona Domov slečny Peregrinovej pre neobyčajné deti (2016).

Jednotka, samozrejme, prinesie počas Veľkej noci klasické vysielanie pre kresťanského diváka. V piatok o 10.00 nebude chýbať klasický priamy prenos tak ako v piatok odvysiela klasický priamy prenos Pašiové služby Božie na Veľký piatok, počas Veľkonočnej nedele od 10:00 nebude chýbať tradičná svätá omša Urbi et orbi celebrovaná pápežom Františkom.

Samotná nedeľa neprinesie počas dňa výraznejšie prekvapenia. Jednotka o 15:40 odvysiela slovenskú drámu so Štefanom Kvietikom či Magdou Vašáryovou Skrytý prameň, Joj popoludní o 13:45 ráta s filmom Dračie srdce 4: Bitka o srdce. Markíza zas v podobnom čase odvysiela fantazijný film Jack, zabijak obrov. Podvečer bude patriť tradičným štruktúram, Markíza zreprízuje Hornú Dolnú a Susedov, Joj zas v premiérach odvysiela magazíny Nová záhrada, Na chalupe a Nové bývanie dizajn. Do nedeľného prime-time si Joj prichystala ďalšiu zo zvučných filmových premiér, keď odvysiela najnovší piaty diel Doby ľadovej: Mamutí tresk. Aj Jednotka prichystala večernú premiéru, nasadí vlaňajšiu novú rozprávku Dušana Rapoša Keď draka bolí hlava, v ktorej si zahrali Karel Gott, Kamila Magálová, Zuzana Mauréry či Ján Koleník. Markíza ostane verná nedeľnej klasike, speváckej šou The Voice Česko Slovensko.

Program Veľkonočného pondelka televízie nateraz oficiálne nezverejnili. Jednotka počas celej Veľkej noci hneď od piatka už tradične nasadzuje Rozprávky bratov Grimmovcov, patrí im každý deň čas pred 15. hodinou. Po nich v pondelok odvysiela rozprávku Tretí princ. Podvečer zas od Veľkého piatka do Veľkonočného pondelka vysiela štvordielnu sériu Gróf Monte Cristo. Joj plánuje v pondelok predpoludním uviesť klasiku Šíleně smutná princezna, popoludní by zas mala zopakovať najsilnejšie večerné sviatočné premiéry zo soboty a nedele. Markíza by nemala vynechať už klasicky premiérových Oteckov. Ani prime-time nebude prekvapením. Joj ráta s veľkonočným vydaním Inkognita, Markíza zas, rovnako ako vlani, so Susedmi. Jednotka podobne ako vlani uvedie v prime-time lokálnu premiéru, tentokrát česko-slovenského filmu Po strnisku bosý s Ondřejom Vetchým.

Čítať viac...
Nahor