Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Vedeli ste, že seriál Arabela sprevádzalo jedno tajomstvo? Ako vyzerá Arabela dnes?

Kto by si nepamätal krásnu princeznú Arabelu s rovnomenného rozprávkového seriálu Československej televízie, ktorý bol nakrútený v roku 1980. Seriál mal pôvodne 13 epizód, v devädesiatych rokoch televízia natočila pokračovanie – nových 26 častí, ktoré však už úspech pôvodnej Arabely nedosiahli. 

 

arabela2

Aktuálne vysiela seriál RTVS – každé dopoludnie na Jednotke, dve časti za sebou. Seriál prelávil najmä hlavnú predstaviteľku Arabely Janu Nagyovú. Po rokoch vyšlo na javo odhalenie, že úlohu Arabely mala hrať iná herečka, vtedajšia veľká hviezda Libuše Šafránková, predstaviteľka Popolušky. Informáciu potvrdila aj samotná Jana Nagyová: „Arabelu som vlastne dostala namiesto vtedy dlhodobo chorej Libušky Šafránkovej,“ uviedla pre český Blesk. Táto náhoda však bola vlastne štastnou náhodou nielen pre Janu Nagyovú, ale aj pre seriál ako taký. Bez nej by veru Arabala nebola taká, akou sa stala. Žiaľ, v pokračovaní sa už Jana Nagyová neobjavila, čo bolo seriálu na škodu. Prečo sa tak stalo? Za všetko podľa nej mohla jej agentka, ktorá mala prehnane vysoké finančné nároky. „V roku 1987 som odišla do Nemecka a mala som aj nemeckú agentku. A tá chcela, aby som začiatkom 90. rokov dostávala tisíc mariek za jeden deň nakrúcania. Takže z toho zišlo. Bolo mi to veľmi ľúto, plakala som vtedy do vankúša,“ priznala pre Blesk Nagyová. V druhej sérii ju paradoxne nahradila sestra Libušky Šafránkovej Miroslava. Neskôr už žiadnu veľkú hereckú príležitosť Jana nedostala a šťastie nemala ani v partnerských vzťahoch. Trikrát sa vydala a rozviedla, má tri deti s rôznymi mužmi.

Slávna herečka má dnes 55 rokov, ale nestratila nič zo svojho šarmu. Stále žije v Nemecku a 9. januára oslávi 55 rokov.

nagyova1nagyova2nagyova 3nagyova4

 

Na pohrebe predčasne zosnulého Vladimíra Dlouhého, ktorý si v Arabele zahral sympaťáka Petra, sa po rokoch stretla s Dádou Patrasovou, predstaviteľkou prineceznej Xénie.

nagyova patrasova

 

Seriál Arabela je známy aj nezabudnuteľnou hudbou a celou plejádou známych českých hercov. Mnohé z trikov, ktoré sa v seriáli objavili, sa zrejme stali inšpiráciou aj pre viaceré zahraničné filmy.

[youtube width=“600px“ height=“400px“]6MRu93KFN8k[/youtube]

foto: ČT, Blesk, archív

 

Čítať viac...
Nahor