Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Večerné krimi využíva Doma. Promuje tak svoje večerné seriálové pásmo (aktualizácia)

Známku Večerné krimi využíva menšia stanica Markízy Doma pre promovanie svojho pásma kriminálnych seriálov vysielaných od pondelka do štvrtka. Televízia si ju nechala preventívne zaregistrovať na Úrade priemysleného vlastníctva ešte v júli, začala ju využívať ešte pred tým, ako oficiálne nadobudla platnosť.

Krimi seriály plánuje Doma vysielať aj počas septembra. V pondelok a stredu vysiela seriál Oddelenie závažných zločinov, v utorky a štvrtky seriál Šiesty zmysel. Krimiseriálom sa zatiaľ nedarí dosahovať pravidelne nadpriemerné výsledky sledovanosti, televízia však v tomto nastavení plánuje zotrvať.

Viac o septembrovej ponuke na Doma: Piatok obsadia nové seriály, vrcholiacu Nezvestnú vystrieda telenovelový evergreen

—–

Pôvodný článok: Markíza možno čoskoro šokuje Jojku! Zamýšľa spustiť vlastné VEČERNÉ KRIMI!

Spravodajská relácia KRIMI patrí roky medzi stabilnú súčasť vysielania Joj Group, ktorá jej pomáha dvíhať krivku sledovanosti. Teraz môže s vlastnou krimi reláciou prísť Markíza.

Televízny líder prekvapil svojím zámerom, ktorý odhalil žiadosťou na Úrade priemyselného vlastníctva. Markíza požiadala Úrad o zaregistrovanie ochrannej známky nápadne pripomínajúcej názov spravodajskej relácie Joj – „VEČERNÉ KRIMI„.

Momentálne nie je jasné či ide len o preventívne zaregistrovanie si názvu pre potenciálny projekt alebo má televízia s touto značkou aktuálne plány. Značku VEČERNÉ KRIMI by však televízia nemusela využiť len pre novú reláciu, patriť by pokojne mohla napríklad pravidelnému krimi slotu na Dome, prípadne môže byť súčasťou televíznych správ rovnako tak imidžovej kampane. Úrade priemyselného vlastníctva zatiaľ platnosť známky nepotvrdil. Tému budeme sledovať.

Spravodajstvo KRIMI, pôvodne pod názvom Krimi Noviny, vysiela Joj od 2. februára 2008. Televízia novou spravodajskou reláciou vyskúšala vyliečiť neúspešný slot medzi 19:00 a 19:30, kedy stanica nedokázala konkurovať Televíznym novinám Markízy a tápala s podielmi okolo alebo pod 10 %. KRIMI sa podarilo z týchto vôd preplávať až ku tridsiatkam, aktuálne po návrate na 19-tu hodinu na Joj dosahuje relácia kolísavé výkony od 22 do 26 %.

Po vzore Joj v roku 2010 vlastné krimi spravodajstvo spustila aj Prima. Dátum štartu pripomínal ten, kedy odštartovali Krimi Noviny – 1. február 2010. Krimi Zprávy sa vysielajú v opačnom nastavení ako KRIMI Joj, hlavnému spravodajstvu nepredchádzajú, ale ho nasledujú so štartom o 19:25. Podobné poradie si otestovali aj spravodajstvá našej dvojky počas jarnej sezóny, keď sa KRIMI na Joj vysielali o 20:00. Veľké noviny v tomto čase pravidelne porážali.

Čítať viac...
Nahor