Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Václav Mika bude opäť kandidovať za šéfa RTVS! Ešte vlani to videl inak

V prvý deň, kedy je možné posielať prihlášky do výberového konania na post šéfa Rozhlasu a televízie Slovenska, potvrdil súčasný riaditeľ Václav Mika svoju opätovnú kandidatúru. Informoval o tom zamestnancov telerozhlasu prostredníctvom firemného e-mailu. S informáciou prišli portály Omediach.com a Aktuality.sk.

Mika sa do opätovnej kandidatúry púšťa iba pár dní potom, čo premiér Robert Fico potvrdil, že je nespokojný s objektivitou spravodajstva RTVS a bude žiadať na čele verejnoprávneho média výmenu. Vyhlásil tiež, že poslancom za Smer odporúči Miku nevoliť. Práve vládna strana Smer na čele s Robertom Ficom pritom vybrala Miku ako súčasného šéfa RTVS, keď nahradil Miloslavu Zemkovú.

Ešte v septembri 2016 Václav Mika videl svoje druhú kandidovanie menej reálne. Dôvodom bol aj spor o financovanie telerozhlasu, keď sám žiadal zvýšenie koncesií, no vláda nakoniec tento postup zastavila. Vyhlásil pritom, že v prípade, ak nebude vidieť reálnu šancu uspieť pri hlasovaní parlamentu, kandidovať nebude.

V súčasnej podobe aké by som mal šance a ako vyzerá financovanie, je to menej pravdepodobné, logicky. Dávam si čas, že odpoviem v horizonte niekoľkých mesiacov. Môžem zodpovedne povedať, že pokiaľ nebude zmena financovania RTVS, tak asi ťažko si viem predstaviť kandidatúru. Okrem toho je tam politická realita. Ak nebude v parlamente jasné, že mám nejakú šancu, len si niečo dokazovať nemá zmysel,” povedal vlani na jeseň pre Hospodárske noviny.

 

Čítať viac...
Nahor