Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

V X Factore sa báli podvodu s hlasmi, Bažíkovo víťazstvo už malo byť bez pochybností

V speváckej šou X Factor došlo pri finálovom hlasovaní ku zmene pravidiel, televízia reagovala na podozrenia z predchádzajúceho priebehu živých kôl.

Finálový večer X Factoru sprevádzala zmena pravidiel v diváckom SMS hlasovaní. Tak ako tomu bývalo zvykom aj v predchádzajúcich talentových šou, televízie obmedzili počet SMS hlasov, ktoré mohol divák poslať z jednej SIM karty. Joj s Primou obmedzili tento počet len na 5 hlasov, pričom dôvodom tak opatrného čísla aj za cenu nižšieho celkového počtu hlasov pre súťažiacich bola snaha o zabránenie manipulácie výsledkov. „Realizačný tím podstúpil daný krok z dôvodu obavy z podvodov. X Factor je prestížna šou. Išlo nám o transparentné a bezpečné hlasovanie, ktoré malo zabrániť akýmkoľvek špekuláciám, vyjadrila sa Katarína Gajdošíková z Joj. Moderátor X Factoru, Pyco, taktiež počas priameho prenosu upozornil, že tento krok má zaistiť „čisté a férové súťaženie pre všetkých finalistov“.

V prechádzajúcich dvoch živých prenosoch nemali hlasujúci žiadne obmedzenia v posielaní SMS správ. Kto chcel, mohol ich tak z jedného čísla poslať aj tisíc. Najväčšie pochybnosti o transparentnosti hlasovania prišli vypadnutím Brigity Szelidovej tesne pred finále.

Čítať viac...
Nahor