Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

V siedmom nebi už túto nedeľu vyskočilo, druhý súboj so Superstar vyhralo! Tá udržala úroveň zo štartu

Joj sa už túto nedeľu podarilo dostať do vedenia, Superstar si však väčšinu divákov po štarte udržala.

V siedmom nebi druhý stret so Superstar zvládlo víťazne. Napriek tomu, že spevácka šou ešte v počiatku mala držať mierne vedenie, Siedme nebo v priebehu večera silnelo a celkovo si malo pozrieť 9,8 % divákov s podielom 27,1 %. Medzitýždenne tak rástlo o takmer jeden a pol ratingu. Superstar oproti štartu klesla len o málo, keď jej druhú časť malo sledovať 9 % divákov s podielom 22,8 %. Pre samotnú šou však ide o vlažné výkony, s predchádzajúcou sériou sa držala s úvodnými kastingami na úrovni 30 – 32 podielových percent. Túto sobotu už klesla Superstar aj v Česku, kým pri štarte tam dosiahla v komerčnej cieľovke 15-54 podiel okolo 28 %, teraz to bolo len okolo 22 %. Šou medzitýždenne prišla len v tejto cieľovke o 100-tisíc divákov.

V celkovom publiku na Slovensku bez prekvapenia dominovalo Siedme nebo, sledovať ho malo cez 630-tisíc divákov, čo je medzitýždenne nárast o takmer 70-tisíc divákov. Superstar stratila okolo 20-tisíc divákov s takmer 410-tisíc divákmi, Inšpektor Max na Jednotke dokázal tento týždeň porásť, keď mu pribudlo približne 45-tisíc divákov nad úroveň 375-tisíc. Podiel v 12+ šiel cez 15,5 %, v komerčnej cieľovke si kriminálka polepšila taktiež výkonom 5,5 % a podielom cez 13 %.

Bojovníci severu aj Non-Stop na Dajto uhrali zhodne vyše 5 %, Teória všetkého na Doma šla len pod 3 %. Kriminálky na Wau sa hýbali zväčša pod 3 %, šli aj nad trojku.

Výkonnosť celého dňa ale aj večera, najmä v čase spravodajstiev, ovplyvňovala zásadne Jednotka a politické dianie na Slovensku. Rekordné bolo O 5 minút 12, napriek tomu, že svoje naplánované večerné vyhlásenie v RTVS uskutočnil iba Robert Fico, telerozhlas v plánovanom čase po 19:40 odvysielal všetky nedeľné vyhlásenia najvyšších ústavných činiteľov podľa poradia, v akom mali v RTVS vystúpiť s prejavmi. Verejnoprávna televízia v tomto čase dorovnala hlavné komerčné spravodajstvá, priniesli sme kompletný článok k nedeľnému televíznemu vysielaniu súvisiaceho s politickými vyhláseniami či reláciami.

Podvečer Susedia uhrali share okolo 24 %, Nové bývanie sa malo dostať na 20,5 %. Televízne noviny šli pod 28 %, Noviny na 23 %, celkovo však vyhrali s 658-tisíc divákmi, Televízne noviny malo sledovať 620-tisíc divákov. Viac informácií nájdete v samostatnom článku.

Jednotka vďaka O 5 minút 12, večerným správam a vyhláseniam Andreja Kisku, Andreja Danka a Roberta Fica dotiahla celodenne v 12+ Markízu s podielom až 14,2 %, najvyššie bola Joj. Celotýždenne viedla Markíza v prime-time pred Joj (12 – 54) o viac ako päť podielových bodov, posilnila najmä vo štvrtok, kedy Detektíva Duša vystriedali premiéry Hornej Dolnej, ale aj v piatok, kde sa jej dosiaľ nezvyklo dariť s českými komédiami. Joj naposledy zabolel utorok vďaka Vlkom, kedy tvrdo prepadla, naopak, posilnila v stredy a piatky vďaka Prázdninám. Klesla ale vo štvrtok, kde jej na prvýkrát proti Hornej Dolnej stratilo Inkognito.

Čítať viac...
Nahor