Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

V siedmom nebi udržalo divákov z adventu, Sváko Ragan blízko Markízy! Tá v prime-time nerastie

Markíza potvrdila minulý týždeň návrat do pozície celodenného lídra, večer však naďalej hlboko zaostáva za Joj.

V siedmom nebi s prvým vydaním v roku 2017 uspelo. Podarilo sa mu zachovať zvýšený divácky záujem, ktorý po slabých sezónach naštartovalo až nasadenie v adventom období, keď ho sledovalo 9,7 % divákov pri podieli 26,2 %. V 12+ sa podiel blížil až k 31 %. Markíza s filmom G. I. Joe 2: Odveta nedosiahla na svoj priemer, jemne prekročila 17 %, ratingovo blízko jej bol kratší Sváko Ragan na Jednotke, ktorý sa v oboch cieľovkách hýbal okolo 15 – 15,5 %. Po nástupe Siedmeho neba ale klasika mierne poklesla, minulý týždeň uhrala podiely nad 18 a 16 % (12+ / 12 – 54).

Z menších staníc výraznejšie zaujala iba Doma filmom Únos Natasche Kampuschovej s podielom takmer 6 %, Prci, prci, prcičky 3: Svadba šli len cez 3 %, podobne aj Kick-Ass na Plus. Kriminálka CSI New York sa na Wau hýbala okolo 2 a 1,5 %.

Podvečer značnejšie dominovalo Nové bývanie, ktoré atakovalo 22 %, predchádzajúci 15 minútový kuchár pritom neuspel s podielom len cez 11 %. Horná Dolná po návrate na nedeľný podvečer zatiaľ nefunguje, prekročila len 16 %. Zo spravodajstiev Noviny získali 28,5 %, Televízne noviny uhrali 25,5 %. Na vrchol dňa sa dostalo s tesným náskokom pred Novinami Počasie Markízy.

Uplynulý týždeň vyhrala celodenne Markíza, výraznejšie nerástla s hodnotou 18,5 %. Joj bola taktiež blízko minulotýždňovému priemeru s podielom 17,3 %. V prime-time sa situácia prakticky vôbec nemení, tretí týždeň po sebe uhrali televízia prakticky identické výkony. Joj bola silným lídrom s priemerom 22,3 %, Markíza zaostala s hodnotou 19,3 %.

Čítať viac...
Nahor