Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

V siedmom nebi sa vráti na obrazovky skôr, s Talentom pobeží celý mesiac! V novej sezóne prekoná aj Modré z neba

Relácia vstupuje do ďalšej sezóny, čoskoro predčí už aj svojho predchodcu.

V siedmom nebi patrí od jesene 2014 k pravidelným programom Joj, ktoré ostatné roky nasadzuje v špecifickom nastavení. Od začiatku vysielania sa stala kľúčovou sezónou relácie práve jeseň, kde zakaždým dosahovala najlepšie výkony, no stále viac to platilo až pri príchode adventného obdobia. Práve v tomto čase Joj posledné roky rozbieha nové série Siedmeho neba, ktoré následne pokračujú po pauze v jarnom období ako už zástupca ťažiskových programov televízie.

Joj v ostatných rokoch nasadzovala V siedmom nebi do vysielania v rámci jesene iba približne na jeden mesiac, štandardne návrat relácie viazala na príchod adventu. Televízia aktuálne oznámila, že túto jeseň však vráti Siedme nebo skôr, generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega, potvrdil štart novej série už na nedeľu 17. novembra. Do vysielania by sa tak malo dostať v rámci jesene viac častí, ako v minulosti, podľa všetkého šou potrvá do 22. decembra, čím televízia odvysiela šesť častí.

Siedme nebo sa tak netradične na dlhší čas stretne v štruktúre s jesennou ťažiskovou šou Joj Česko Slovensko má talent. Zvyčajne sa Siedme nebo objavuje v programe až v čase jej vrcholenia ako programový nástupca. Túto jeseň ale dva nákladné hlavné programy Joj pobežia súbežne rovno štyri víkendy, Talent vyvrcholí živým finále v sobotu 7. decembra.

Pre túto sezónu sa tak Siedme nebo viaže skôr, zdá sa, na inú ťažiskovú šou, Tvoja tvár znie povedome. Do vysielania sa totiž rodinná relácia dostane presne po jej konci Tvojej tváre, ktorej finále je naplánované na nedeľu 10. novembra. Ťažisková šou Markízy je však túto sezónu vôbec najslabším programom televízneho lídra o 20:30, horšie sa darí už len sobotným filmom.

Kým Siedme nebo štartuje novú sériu pravidelne na jeseň, pokračuje vo svojom vysielaní po vianočnej a novoročnej pauze vždy od januára, resp. februára. Rovnaké plány má mať televízia aj s najnovšou sériou, ktorá zároveň v prípade vysielania aj budúcu jar prekoná životnosť svojho veľkého predchodcu, Modré z neba. To na obrazovke Markízy vydržalo od jesene 2008 do jesene 2013.

Práve zrušenie Modrého z neba v priebehu jesene 2013 spôsobilo jeden z výrazných televíznych prestupov. Za stopkou pre Modré z neba stálo nové vedenie Markízy, ktoré do televízie prišlo na prelome septembra a októbra spomínaného roka. Reláciu vyhodnotilo ako príliš nákladnú a do ďalšieho roku jej dalo „pauzu“, ktorá však bola definitívnou stopkou. V tomto čase sa Joj podarilo dohodnúť na prestupe Vila Rozborila na Kolibu, vďaka čomu televízia získala jednu z najvýraznejších tvárí Markízy v celej jej histórii.

V siedmom nebi sa zároveň po štarte na jeseň 2014 stalo jedným z mála fungujúcich projektov Joj v danom období, keď sa televízia borila so slabými výkonmi. Šou dva roky po sebe nasadila plne na celú jesennú sezónu, po tom, čo v roku 2016 s ňou skúsila zaplniť aj celú jar, po poklese výkonnosti upravila nasadzovanie do súčasnej podoby.

Čítať viac...
Nahor