Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

V siedmom nebi porástlo, v piatok Joj dotiahla Milujem Slovensko! Markíze vyšla sobotná zmena žánru

Spravodajstvá sa v závere týždňa dorovnali, pozrite si rýchly prehľad víkendových výsledkov.

Ktorým programom sa najviac darilo v posledné tri dni minulého týždňa? V piatok, ako už tradične, vyhralo Milujem Slovensko, no tentoraz ho stiahla komerčná stanica. Joj sa totiž vydarila premiéra Stratené dievča, ktorá mala v komerčnej cieľovke dosiahnuť podiel takmer 24 % a podobne ako šou Jednotky sa dostať cez 7 ratingov. Milujem Slovensko bolo v 12 – 54 blízko podielových 20 %, v cieľovke RTVS prekonalo 21 %. Markíza mala s filmom Nič ma nezastaví ďaleko zaostať a prekročiť len 13 %.

Sobota, ako sme už informovali, patrila novej šou RTVS Zem spieva. V komerčnej cieľovke jej bola ale blízko Markíza, ktorá túto sobotu po sérii neúspechov zmenila žáner a stavila na komédiu. Tá jej uspela, snímka Skús ma rozosmiať sa mala dostať na osem ratingov s vyše 22 podielmi. Joj ukončila seriál Hooten a Lady, dosiahla ale najhoršie podiely hlbšie pod aktuálnym priemerom stanice pri podieli takmer 13 %.

Nedeľný súboj o diváka vyhralo V siedmom nebi, ktoré si medzitýždenne polepšilo a prekročilo 10 ratingov s podielom 28,5 %. V univerzálnej cieľovke ho sledovalo až 670-tisíc divákov s vyše 32 podielmi. Markíza mala byť so snímkou Oblivion: Nevedomí vlažná a prekročiť tesne 19 %. Jednotka odvysielala galavečer Krištáľové krídlo, malo si ho pozrieť takmer 220-tisíc divákov, podiel v univerzálnej cieľovke dosiahol 10 %. O týždeň už štartujú Tajné životy II., ktoré môžu zamiešať nedeľnou sledovanosťou.

Medzi hlavnými spravodajstvami sa aktuálne situácia vyvíja lepšie pre Televízne noviny. Vo všetky tri dni sa dotiahli na jojkárske správy, v nedeľu ich aj prekonali. Podielovo obe spravodajstvá oscilovali okolo 25 – 26 %. Odstup si naďalej držia Noviny v 12+.

Podvečer sa oproti štvrtku takmer nič nezmenilo v piatkovom súboji Mojej mamy a Susedských prípadov, v sobotu Markíze Smotánka uhrala vyše 19 % a Prázdniny sa dostali na 16,5 %. Najvyššie z podvečerných programov zahralo nedeľné Nové bývanie, ktoré malo prekročiť 8 ratingov a podiel až 24 %. Hornej Dolnej sa nedarilo s podielom iba 13,5 %.

Čítať viac...
Nahor