Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Pikošky

V Nemocnici skončili obe ústredné tváre: Jojka prehovorila o osude postavy Nely Pociskovej!

Herečka potvrdila odchod zo seriálu, napodobní tak svoj predčasný koniec v Búrlivom víne.

Herecká zostava Nemocnice sa po troch rokoch vysielania v kompletnej zostave viac neudrží.

Kým doposiaľ sa herecké odchody Zuzany Kanócz, Mariána Mitaša alebo Alexandra Bártu diali iba dočasne a herci sa do seriálu vždy vrátili, tentokrát sú lúčenia s Nemocnicou definitívne.

Koniec hlavnej dvojice

Seriál pritom definitívne opúšťajú dve ústredné tváre, okolo ktorých sa točil hlavný romantický príbeh v jeho začiatkoch.

Už od začiatku roka bola nejasná budúcnosť Richarda Autnera, ktorý v seriáli stvárňoval postavu doktora Romana Vargu.

Herec sa stal jedným z najprekvapivejších mien 8. série tanečnej šou Let´s Dance na konkurenčnej Markíze, pričom o svojom odchode z Nemocnice hovoril nejasne. Kým pôvodne malo ísť iba o dočasnú prestávku v seriáli, práve pre účinkovanie v celebritnom súťažnom formáte, herec sa nakoniec definitívne potichu dohodol s televíziou na nepokračovaní v Nemocnici.

Na jej začiatku tvoril Richard Autner ústrednú hereckú dvojicu s Nelou Pociskovou, stvárňujúcou postavu Rebeky Vargovej.

Kým Autner postupne v seriáli dostával menší priestor, až v ňom nakoniec sám skončil, Nela Pocisková bola v priebehu všetkých sérií hlavnou tvárou. Po Romanovi Vargovi začali tvorcovia jej Rebeku spájať s postavou Filipa Baloga, ktorého hrá Alexander Bárta. Ten prešiel na konci tohtoročnej jarnej série dramatickým pádom lietadla, no nakoniec sa zachránil.

Ani Nela Pocisková však v Nemocnici neostane do konca celého seriálu.

Herečka v týchto dňoch už oficiálne potvrdila svoj odchod z nemocničnej série, ktorej súčasťou bola tri roky.

„Rebeka sa lúči, tri roky v Nemocnici, toľko skvelých bytostí, kolegov a umelcov ktorých som spoznala, toľko zážitkov, toľko emócií, toľko spomienok mi ostane…“ napísala na sociálnej sieti.

Čo sa stane s jej postavou?

Herečka aktuálne absolvovala v Nemocnici posledné nakrúcanie, objaví sa totiž aj v nových častiach.

Jojka počíta s novou sériou seriálu od tejto jesene.

Tvorcovia pre postavu Rebeky pripravili šťastný odchod zo seriálu.

„Postava obľúbenej doktorky Vargovej odchádza zo seriálu Nemocnica, pretože je tehotná,“ povedala k odchodu Nely Pociskovej z Nemocnice PR manažérka Joj, Katarína Nosková.

Tehotenstvo sa stane dôvodom, prečo Rebeka nebude pokračovať v práci v Nemocnici sv. Martina a bude sa plne venovať svojmu potomkovi.

„Pozorný divák vie, že jej tehotenstvá nedopadli najlepšie a doktorka Vargová sa tentokrát rozhodla, že nič nenechá na náhodu a urobí všetko preto, aby dieťatko donosila,“ dodáva televízia.

Odchod kvôli novinke

Za odchodom Pociskovej z Nemocnice je príprava nového seriálového projektu Ranč.

„Som veľmi vďačná a ďakujem za túto skvelú jazdu. Moja postava končí pretože sa chystám na nový projekt, Nemocnica však stále pokračuje,“ uzavrela odkaz fanúšikom Pocisková.

Tá sa na nový projekt pripravuje už niekoľko týždňov.

„Herečka Nela Pocisková prijala ponuku do pripravovaného seriálu Ranč a pre novú postavu už dlhšiu dobu trénuje jazdu na koni,“ uviedla Katarína Nosková.

Pocisková pritom neskrýva z novej príležitosti nadšenie, a to vďaka nakrúcaniu s koňmi.

„Tu som šťastná, hádam najviac… Vraciam sa späť do detstva a uvedomujem si ako človek ,,odsunie” svoje vnútorné šťastie bokom počas dospievania,“ napísala na sociálnej sieti k príspevku v jazdiarni, kde trénovala na koni.

Nová rodinná sága Ranč pochádza od rovnakých tvorcov ako Nemocnica.

„Seriál pochádza od kreatívnej producentky Danice Hričovej, jeho nakrúcanie začne už čoskoro,“ dodala Nosková.

Podľa našich informácií nakrúcanie odštartuje v priebehu augusta.

Ako sme už informovali, práve Ranč bude na obrazovke striedať Nemocnicu po tom, čo ju Joj definitívne ukončí.

S novou rodinnou ságou z prostredia koní počíta televízia už budúci rok, doposiaľ však nepotvrdila, či bude tento rok pre Nemocnicu posledným. Nateraz tak ráta s prácou na oboch seriáloch súčasne.

Predčasne odchádzala aj z Búrlivého vína

Nemocnica bola pre Nelu Pociskovú iba tretím seriálom, v ktorom stvárnila hlavnú postavu.

Zakaždým sa herečka objavovala v ústredných úlohách dlhodobých seriálových projektov – začínala v Ordinácii v ružovej záhrade, v čase najväčšej slávy, kedy bola absolútnou hereckou hviezdou Markízy, ju televízia obsadila po boku Juraja Loja do Búrlivého vína.

Práve Búrlivé víno a postava Niny Dolinskej sa postarali o jej najúspešnejšie televízne okamihy.

Búrlivé víno štartovalo na začiatku roka 2013, absolútnym hitom televíznych obrazoviek bol dva roky. V januári 2015 dostalo novú konkurenciu v podobe obdobného seriálu Divoké kone od totožných tvorcov, akí zrodili Búrlivé víno a následne sa postarali aj o jeho pád. S novou konkurenciou prišlo trieštenie divákov a Búrlivé víno už svoju stratenú slávu viac nenašlo.

Zaujímavosťou je, že práve v roku 2015, kedy sledovanosť Búrlivého vínaoslabovala , sa z jeho deja postupne začala Nela Pocisková vytrácať. Na konci roka už oznámila, že do novej 7. série nenastúpi.

Búrlivé víno sa následne už bez svojej hlavnej hrdinky Niny Dolinskej vysielalo ešte ďalšie tri série, celkovo dostalo 9. sérií a vyše 700 častí.

Do Nemocnice mieria nové hviezdy

Jojka herecké straty na strane pôvodných tvárí Nemocnice kompenzuje príchodom nových postáv.

Divákom sa predstavili už na konci jarnej série, kedy si to po zrušení oblastnej kliniky do Nemocnice sv. Martina namierila celá zostava nových lekárov a jedna sestra.

Hereckú zostavu Nemocnice rozšíri od jesene rovno štvorica výrazných hercov.

Trojicu nových lekárov v seriáli stvárnia Juraj Loj, Ľuboš Kostelný a Robo Jakab, pričom novou sestričkou v seriáli bude Barbora Švidraňová.

„Ako sa noví zamestnanci zžijú s tými starými? Nájdu si medzi nimi priateľov alebo spolu budú bojovať? Spoja ich pacienti alebo ich rozdelia vzájomné spory a súboje o miesto?“ uviedla Joj.

Nepôjde však o jediné prichádzajúce postavy.

Do seriálu totižto mieria tiež noví medici, od ktorých si televízia sľubuje svieži vietor aj komické situácie.

„Staronový riaditeľ Hauptmann (Marek Majeský) bude mať plné ruky práce nielen s nimi, ale aj so skupinkou mladých medikov, ktorí prišli do nemocnice praxovať. Hoci nemôžu nič robiť, iba sa prizerať, do všetkého sa motajú, všade zavadzajú a prinášajú svieži mladícky vietor s množstvom humoru,“ avizuje televízia.

Mladých medikov hrajú Jerguš Horváth, Krištof Tobiáš, Kristián Baran a Sandra Lasoková.

Nové postavy v Nemocnici

Čítať viac...
Nahor