Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

V nedeľu štartuje najväčší projekt JOJ tejto jesene – Česko Slovensko má talent

Už štvrtú jeseň v rade staví Jojka na osvedčený formát Got Talent, ktorý jej zakaždým dokáže priniesť vysoko nadpriemerné výsledky sledovanosti. Federálny projekt so skupinou Prima opäť obsadí nedeľné večery, kedy striedavo a niekedy aj súbežne vysielajú Markíza a JOJ svoje televízne šou. Markíza bude Talentu konkurovať filmovými hitmi, na túto nedeľu nasadila druhé pokračovanie Expendables, o týždeň neskôr film 96 hodín, s ktorým už dokázala tento rok úspieť proti ďalšiemu eventu JOJ – Slávik 2012. Nova sa bude spoliehať na vysoko výkonný seriál Doktoři z Počátků, ktorý po presune z utorka a štvrtka na nedeľu dosahuje vysoké čísla sledovanosti a v počte divákov sa dokonca doťahuje na novácky neporaziteľný evergreen Ordinace v růžové zahradě.

Joj a Prima spravili vo štvrtej sérii Česko Slovensko má talent niekoľko zmien, prvou výraznou bola výmena na porotcovskom poste, keď Martina Dejdara, ktorý v Česko Slovensko má talent porotcoval od druhej série, nahradil nováčik v role porotcu Leoš Mareš. Ten tak po dlhšom čase prešiel od projektov skupiny CME ku konkurencii, na Prime dostal aj vlastnú šou QI: Na všetko máme odpoveď. Jojka už prostredníctvom svojej oficiálnej stránky k projektu oznámila aj úpravu v dramaturgii šou, keď po prvýkrát nebude súčasťou selekcie súťažiacich časť s názvom Veľký tresk. Televízie divákov zapoja do hlasovania už po každom divadelnom kole, z ktorého budú prostredníctvom sms vyberať jedného semifinalistu.

Česko Slovensko má talent spočiatku vôbec nemusel byť z pohľadu produkcie federálny, Joj a Prima sa v začiatkoch nevedeli dohodnúť na spolupráci pri pokračovaní projektu. Obe televízie tak ohlásili vlastné verzie formátu Got Talent, pričom Joj bola pripravená aj v čisto vlastnej produkcii hľadať talenty nielen na Slovensku ale aj v Česku a zachovať federálny charakter verzie na našom území. Po tom, čo Jojka spustila kastingy skôr ako Prima, sa nakoniec obe vedenia televízií dohodli na spolupráci aj na štvrtom ročníku.