Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

V nedeľu štartuje najväčší projekt JOJ tejto jesene – Česko Slovensko má talent

Už štvrtú jeseň v rade staví Jojka na osvedčený formát Got Talent, ktorý jej zakaždým dokáže priniesť vysoko nadpriemerné výsledky sledovanosti. Federálny projekt so skupinou Prima opäť obsadí nedeľné večery, kedy striedavo a niekedy aj súbežne vysielajú Markíza a JOJ svoje televízne šou. Markíza bude Talentu konkurovať filmovými hitmi, na túto nedeľu nasadila druhé pokračovanie Expendables, o týždeň neskôr film 96 hodín, s ktorým už dokázala tento rok úspieť proti ďalšiemu eventu JOJ – Slávik 2012. Nova sa bude spoliehať na vysoko výkonný seriál Doktoři z Počátků, ktorý po presune z utorka a štvrtka na nedeľu dosahuje vysoké čísla sledovanosti a v počte divákov sa dokonca doťahuje na novácky neporaziteľný evergreen Ordinace v růžové zahradě.

Joj a Prima spravili vo štvrtej sérii Česko Slovensko má talent niekoľko zmien, prvou výraznou bola výmena na porotcovskom poste, keď Martina Dejdara, ktorý v Česko Slovensko má talent porotcoval od druhej série, nahradil nováčik v role porotcu Leoš Mareš. Ten tak po dlhšom čase prešiel od projektov skupiny CME ku konkurencii, na Prime dostal aj vlastnú šou QI: Na všetko máme odpoveď. Jojka už prostredníctvom svojej oficiálnej stránky k projektu oznámila aj úpravu v dramaturgii šou, keď po prvýkrát nebude súčasťou selekcie súťažiacich časť s názvom Veľký tresk. Televízie divákov zapoja do hlasovania už po každom divadelnom kole, z ktorého budú prostredníctvom sms vyberať jedného semifinalistu.

Česko Slovensko má talent spočiatku vôbec nemusel byť z pohľadu produkcie federálny, Joj a Prima sa v začiatkoch nevedeli dohodnúť na spolupráci pri pokračovaní projektu. Obe televízie tak ohlásili vlastné verzie formátu Got Talent, pričom Joj bola pripravená aj v čisto vlastnej produkcii hľadať talenty nielen na Slovensku ale aj v Česku a zachovať federálny charakter verzie na našom území. Po tom, čo Jojka spustila kastingy skôr ako Prima, sa nakoniec obe vedenia televízií dohodli na spolupráci aj na štvrtom ročníku.

 

Čítať viac...
Nahor