Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

V Markíze opäť zavládol chaos: Séria náhlych zmien pre Ostrov, v prime-time začínajú byť rutinou!

Televízny líder v posledných sezónach nepôsobí s programom suverénne.

Iba jeden týždeň novej televíznej sezóny stačil na to, aby Markíza pristúpila k radikálnemu prekopaniu svojho večerného programu. Hlavným vinníkom je zrovna najdôležitejší projekt Ostrov, ktorému, zdá sa, televízia dostatočne neverila už pred spustením, no i tak ho nechala odštartovať v najlukratívnejšom čase. Výsledkom sú zmeny a ich ďalšie úpravy, ktoré začínajú pripomínať paniku.

Markíza sa rozhodla urobiť všetko preto, aby Ostrovu pomohla čo najviac. Najnovšie ho zaradila až dvakrát za Hornú Dolnú, z toho v pondelok jej premiérovú časť, kde bude dúfať v posilnenie výkonu Ostrova silnejším nábehom. Televízia tiež zaradila do vysielania nové upútavky, prostredníctvom ktorých tlačí na predstavovanie súťažiacich reality šou.

Náhle zmeny lídra najmä v prime-time už však začínajú byť rutinou. Kým v istom čase sa televízie pokúsili k radikálnejším zmenám pristupovať aspoň tak, aby ich stihli zachytiť niektoré programové periodiká, v ostatnom období k nim opäť dochádza náhle doslova z jedného dňa na druhý.

K téme: Pozrite si nový prime-time Markízy od 37. týždňa (od 12.9.2016)

V minulosti boli takéto šachy s programom typické pre komerčnú dvojku. Vyústili však aj z jej pozície, keď ako mladšia komerčná stanica snažiaca sa presadiť popri etablovanej konkurencii, musela neraz hľadať samú seba aj správne nastavenie a formáty. A to napriek tomu, že v niektorých obdobiach až pričasté zmeny neprospievali jej imidžu a diváci o to citlivejšie reagujú na akékoľvek úpravy programu dodnes.

Postupom rokov sa však Joj začala na Markízu doťahovať a sťahovať časť divákov k sebe. Jej víťazstvá s Novinami či v celom prime-time už nie sú takou raritou a v snahe udržať vedúce postavenie sa pod tlak dostáva Markíza. Tej k tomu posledné sezóny nevychádzajú veci podľa plánu a status programovo nestabilnej televízie pomaly preberá na seba. Minulú jeseň sme boli svedkami neustáleho šachovania s Búrlivým vínom a Farmou v piatky, rovnako tak náhleho nástupu premiér Hornej Dolnej mimo program, túto jar zas dva mesiace meniacej sa štruktúry od 20:30.

Dopúšťa sa tiež čoraz väčších zmätkov, vlani napríklad pri pokuse zachrániť Kukučku zaradením repríz Hornej Dolnej po 17-tej, čím zo dňa na deň radikálne zmenila zabehnutý podvečer, alebo pred pár mesiacmi deň po nástupe Zoo, kedy sa seriálovej novinky Joj zľakla a rovnako proti nej postavila Hornú Dolnú. V oboch prípadoch jej zámer nevyšielNestabilita programu sa pomaly začína stávať pre Markízu chronickou a jej imidžu to môže dať zabrať. Pripravuje sa totiž o suverenitu, ktorú chce každý líder vyžarovať.

Čítať viac...
Nahor