Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

V Markíze nastali zmeny – šetrenie v spravodajstve sa prejavilo aj na obrazovke!

S novou sezónou prichádzajú prvé zmeny na Markíze, zmeny nastali aj na JOJ.

Včera na Markíze odštartovali nová séria Zámeny manželiek a novinka Svokra, zmeny však nastali aj v podvečernej štruktúre. Diváci si zatiaľ musia počkať na magazín Reflex, ktorý by sa mal na obrazovky vrátiť zmenený. Nie je vylúčené, že zmení alebo upraví aj názov. Rovnako diváci čakajú aj na návrat seriálov Chlapi neplačú a Búrlivé víno.

Včera Markíza prekvapila svojich divákov zmenou v spravodajstve Prvé Televízne noviny. Namiesto moderátorskej dvojice divákov sprevádzal len jeden moderátor. Zmenu potvrdila oficiálne aj televízia. Správy s jedným moderátorom považuje za dynamickejšie. Jeden moderátor zároveň znamaná aj nižšie náklady na výrobu. Podľa našich informácií sa televízia ešte koncom roka rozlúčila s viacerými pracovníkmi aj v rámci spravodajstva, keďže škrtať v programe a výrobe by mohlo znamenať stratu na sledovanosti, televízia hľadá rezervy v personálnej a prevádzkovej oblasti. Je to logické, ak si chce líder udržať aktuálnu sledovanosť a zároveň musí riešiť finančné problémy, ktoré spôsobila politika skupiny nastavená ešte bývalým šéfom CME Adrianom Sarbu. Ako sa prejavia ďalšie zmeny, budeme sledovať.

Zmeny v podvečernom vysielaní nastali aj u konkurenčnej JOJ. Tá predsunula svoje spravodajstvo Noviny o 17 pred 17. hodinu a ponechala si dvoch moderátorov. Novinám predchádzal magazín Top Star, ktorý JOJ vysielala od 16.30 naživo. Moderátori Top Staru odovzdali slovo moderátorom spravodajstvo Noviny o 17 už pred 16.55 hod. Či ide o stálu zmenu, alebo jednorazovú záležitosť, sme sa zatiaľ nedozvedeli. Noviny o 17 ponúkla JOJ v skrátenej verzii, okolo 17.20 hod. štartovala vo svojom novom čase Súdna sieň.

Čítať viac...
Nahor