Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

V Markíze bude horúco: O 18-tej padla na historické dno, Televízne noviny porazené Krimi aj Novinami!

Televízia s lacnou novinkou Majster pekár neposilnila, naopak, spôsobila si ešte väčší problém.

Majster pekár sa s druhou časťou radí k najväčším prepadákom Markízy. Diváci po zhliadnutí prvého vydania od relácie odišli a tá sa tak prepadla na hlboké dno s ratingom 2,7 % a podielom iba 10,3 %. Televízia doplatila na narýchlo natočený projekt, čím si môže v značne problematickom slote ešte viac dlhodobo uškodiť. Viac v tomto článku. Líder operatívne zmenil program a reláciu z vysielania stiahol. Nahrádza ju Rodinnými prípadmi.

Svoj historický úspech zažila Jednotka, keď so šou 5 proti 5 predbehla Markízu. V komerčnej cieľovke ju malo sledovať 3,4 % divákov s podielom 12,5 %. Viac o porovnaní troch šou o 18-tej nájdete v tomto článku. Joj bola opäť lídrom s Moja mama varí lepšie ako tvoja, sledovalo ju 7 % divákov s podielom 27 %.

Veľký prepad s Majstrom pekárom Markíze spôsobil vrásky aj pri hlavnom spravodajstve. Televízne noviny sa totiž prepadli na jeden z najhorších výsledkov vôbec bez mimoriadne konkurencie, keď mali ísť pod podielových 22 %. Joj bola lídrom s Krimi, ktoré šli cez 23 % aj Novinami, tie sa dostali na 26 %. Napriek výraznému pádu TNiek však spravodajstvá Joj príliš nepodrástli. Noviny boli zároveň aj najsledovanejším programom utorka.

Večer si o niečo polepšili Divoké kone, keď šli pod 15 a 17 %, prvú časť však bola trojkou na trhu, keď ju opäť porazila Jednotka s Nikto nie je dokonalý, relácia šla v 12 – 54 až pod 17 podielov. V 12+ bola taktiež netradične vysoko s podielom cez 19 %. Búrlivé víno sa dostalo len pod 21 %, výrazne silnejšia už bola Farma, ktorá atakovala 28 %.

Medzi menšími sa Profesionáli tesne dostali cez 7 %, Upírska akadémia už šla pod 5 %. Mentalista na Doma uhral menej než 7 %, snímka Na Vianoce nepečiem vyskočila pod desiatku. Film Toto je Sparta na Dajto uhral 4,5 %, Wau s kriminálkami Vtierka Castle a CSI Miami dosiahla na 3 a3,5 %.

Čítať viac...
Nahor