Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV Markíza

Aktuality

V Let´s Dance začína boj o finále! Šou čakajú posledné prenosy, kedy vyvrcholí?

Šou sa prehupla do záverečnej fázy, blíži sa do svojho finále.

Let’s Dance ostáva jarným hitom.

Najdrahší ťažiskový formát Markízy potvrdzuje najlepšiu sezónu za dlhé roky, keď si naďalej udržuje nadpriemerné výkony sledovanosti.

Šou vo svojej 9. sérii stále drží úspešnú šnúru, ktorú započala ešte pri štarte, a v každom z doterajších siedmich priamych prenosoch dosiahla či prekročila 30% podiel na trhu v obchodnej skupine.

Pre porovnanie, v rokoch 2017 až 2023 sa šou nad podielových 30 % dostala iba v jediný večer – pri štarte 8. série.

Dominovala najslabším výkonom série

Uplynulú nedeľu šnúru neprerušila najtesnejším spôsobom, keď zaznamenala nateraz najslabší výkon v tomto roku.

Siedme kolo Let´s Dance malo klesnúť na rating 7,5 % s podielom na trhu 30 % v obchodnej skupine, celkovo si šou minulý týždeň malo zapnúť 515-tisíc divákov v univerzálnej cieľovke.

Let´s Dance však bolo aj naďalej suverénom nedeľného večera.

V priamej konkurencii s Ivetou dosiahla šou takmer trojnásobne lepší výkon v obchodnej cieľovke, v porovnaní s Duelom šampiónov na Jednotke viac ako dvojnásobný výkon.

Podiel na trhu tanečnej šou už klasicky rástol smerom k polnoci, vypadnutie Jána Tribulu sledovalo viac ako 40 % divákov, ktorí boli v nočných hodinách pri obrazovke.

Dátum finále 9. série Let’s Dance

Tanečná šou čoskoro spozná svojich finalistov.

9. séria odštartovala na Markíze 3. marca a, ako sme už informovali, aj tento rok televízia naplánovala celkovo desať priamych prenosov.

Aktuálne v šou ostalo posledných 5 tanečných párov, ktoré zabojujú o finálové miestenky. Semifinálové kolo prebehne ešte tento mesiac 28. apríla, zabojovať o víťazstvo dostanú príležitosť tri páry.

Samotné finále 9. série Let’s Dance je naplánované na nedeľu 5. mája po 20:30.

Víťaz bude opäť známy až krátko pred polnocou.

Kto postúpi do finále

Z doterajšieho priebehu súťaže sa dá očakávať, že vo finále nebudú chýbať Juraj Loj s Natáliou Horváthovou a Jakub Jablonský s Eliškou Lenčešovou.

Najväčší boj, podľa všetkého, prebehne o poslednú tretiu finálovú miestenku, o ktorej by sa rozhodovalo medzi speváčkou Tinou a herečkami Annou Jakab Rakovskou a Petrou Dubayovou.

Zaujímavosťou je, že taneční partneri Tiny a Dubayovej v ich doterajších účastiach nikdy vo finále nechýbali.

Vilém Šír, partner Tiny, obsadil vo svojom prvom Let´s Dance pred dvomi rokmi tretie miesto po boku Zuzany Kubovčíkovej Šebovej, vlani spoločne s Jankou Kovalčíkovou šou vyhrali.

S Dubayovou tancuje Matyáš Adamec, ktorý mal v Let´s Dance premiéru minulý rok a s herečkou Gabrielou Marcinkovou sa umiestnili na druhom mieste.

 

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram

Vysvetlivky k uvádzaniu televíznej sledovanosti
Obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci - obchodná cieľová skupina divákov vo veku 13-55 rokov (od roku 2024). Do roku 2023 bola uvádzaná vo veku 12-54 rokov. Spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %;
Univerzálna cieľovka (celkové publikum) - všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %.

Poznámka: Od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná oneskorená sledovanosť, od januára 2017 "hostia". Od januára 2024 došlo k zmene obchodnej cieľovej skupiny.

Čítať viac...
Nahor