Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

V kontroverznom spote Aliancie za rodinu hrá moderátorka Správ STV! Môže vážne porušiť zákon

Markíza, Joj aj RTVS odmietli spot Aliancie za rodinu. Tá ho nakoniec zverejnila na internete, účinkuje v ňom aj bývalá moderátorka Správ STV.

Kontroverzný spot Aliancie za rodinu, ktorý odmietli vysielať všetky tri veľké televízne skupiny, už koluje po internete. Zverejnil ho portál Postoy.sk. Aliancia v ňom zobrazuje pestúnsku rodinu, ktorá sa dočasne stará o malého chlapca bez rodičov. Po dieťa si nakoniec prídu jeho noví adoptívni rodičia, dvojica homosexuálov, pričom sa dieťa dožaduje matky. Spot je zakončený všeobecným heslom: „Deti v tom majú jasno.“

Na rozdiel od Markízy, Joj a RTVS sa za kampaň oficiálne postavila napríklad televízia Z. Nie je to však žiadnym prekvapením, nakoľko po zmene vlastníckej štruktúry ohlásila transformáciu programu kresťanskou cestou.

Dočasnú náhradnú matku dieťaťa hrá v spote známa televízna tvár, moderátorka Natália Žembová. Tá v rokoch 2007 až 2013 bola priamo tvárou hlavnej spravodajskej relácie verejnoprávnej televízie (vtedy Správy STV), moderovala aj niekoľko menších relácií a magazínov ako Hlas Európy, 24 hodín či Okamih. V súčasnosti je na materskej dovolenke, keď sa stala trojnásobnou matkou. Žembová s RTVS podľa dostupných správ neukončila pracovný pomer, nie je to však isté. Ak by bola naďalej zamestnankyňou telerozhlasu, porušila by tým zákon.

Vo vysielaní programovej služby nesmú v reklame ani v telenákupe účinkovať hlásatelia, moderátori a redaktori spravodajských a politicko-publicistických programov, a to ani v obraze, ani vo zvuku.
/znenie zákona 308/2000 o vysielaní a retransmisii, § 34 ods. 3

Žembovú so spotom spája aj samotná téma adopcie. V roku 2009 pre portál Nový Čas priznala, že tretie dieťa by si chcela adoptovať. Nakoniec sa trojnásobnou matkou stala tradičnou cestou. Po piatich rokoch sa už zapojila do kampane proti adopcii detí, avšak homosexuálnymi pármi.

Spot Aliancie pre rodinu

Čítať viac...
Nahor