Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

V Joj zastal čas. Televízia odvysielala šesť rokov starú upútavku!

Toto sa Jojke skutočne podarilo. Napriek tomu, že recyklácia starých upútavok nie je vo vysielaní televízií ničím výnimočným, Joj sa dokázala posunúť ešte o level vyššie.

V Joj si zaspomínali na obdobie pár rokov dozadu. A s ňou i diváci. Televízia v priebehu minulého týždňa nasadila do vysielania upútavku k filmu Deuce Bigalow: Dobrý striptér, pričom šlo o dokonalý návrat do roku 2008. Nielenže samotný zostrih z filmu a upútavkový hlas Michala Hudáka bol už výrazne staršieho dáta, televízia ponechala v prome aj starý záverečný hudobný jingel počas upútavania na vysielací deň a čas. Televízii sa tak pravdepodobne zunoval aktuálny už takmer tri roky používaný hudobný ident a zároveň si ušetrila námahu s úpravou upútavky.

Hudobný jingel v spomínanom prome pochádza z identu TV JOJ nasadeného do vysielania na jeseň 2008. Hlavnou tvárou staničnej grafiky Joj sa stala modelka a Miss Slovensko 2005, Ivica Sláviková, ident sa natáčal v Guggenheimovej galérii moderného umenia v španielskom Bilbao.

Využívanie upútavok vyrobených v minulosti nie je ničím výnimočné. Pri multireprízových tituloch sa do vysielania dostávajú aj upútavky oveľa staršie ako z roku 2008, typickým príkladom je promo k filmu Pretty Woman, ktoré televízia vo vysielaní cyklí pomaly desať rokov. Nielen v tomto ale aj v ostatných prípadoch sa však grafický a hudobný ident upútavok v závislosti od toho aktuálneho televízneho mení.

Upútavka na film Deuce Bigalow: Dobrý striptér

Ukážka identu TV JOJ nasadeného do vysielania v roku 2008

Promo k filmu Pretty Woman

Čítať viac...
Nahor