Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

V.I.P. vraždy definitívne fiaskom, Doma odštartovala novinku Velvet! Predbehli ju silné Dajto aj Plus

Český kriminálny seriál Primy na Joj nezafungoval.

UTOROK: Podvečer prepadla Markíza, Krimi aj Noviny lídrom! Večerné filmy vyrovnané

V.I.P. vraždy aj druhý týždeň v hlavnom vysielacom čase Joj prepadli. Seriál sa prakticky oproti štartu ratingovo nepohol, v podieli tentokrát atakoval len 10 % a prehupol sa cez osmičku. Televízia zareagovala už na podobný hlboký podpriemer zo štartu, kedy od ďalšieho týždňa český seriál zasunula za pondelňajšiu poviedkovú novinku Čert nikdy nespí. Aj po druhýkrát však V.I.P. vraždy prepadli po desiatej ešte viac.

Markíza nemala v pondelok problém s Hornou Dolnou, ktorá šla v tomto čase na istý čas naposledy. Dostala sa s ňou pod 27 %, podrástol k tomu český seriál z Novy Okresní přebor s podielmi cez 22 a pod 20 %. Už o týždeň mu bude robiť nábeh nová séria cestovateľskej šou Vo štvorici po Slovensku.

Na začiatku týždňa výrazne zabrali menšie stanice. Vyskočilo Dajto s filmom Výplata a podielom až takmer 9 %, vysoko bola aj Plus so snímkou Liga výnimočných a podielom pod 8 %. Doma po seriáli Dr. House s podielom pod 4 % uviedla španielsku letnú akvizíciu Velvet, ktorá v priebehu júla vystrieda počas večerov turecké telenovely. Na prvýkrát atakovala 5 % a šla cez 7 %. Wau značne vyskočili Kosti s podielom pod 4 %, kriminálka CSI Miami uhrala 3 %, CSI Las Vegas 2,5 %.

Po úspechu Petra Sagana, ktorý v nedeľu vyhral etapu Tour de France a zároveň sa prvýkrát v kariére obliekol do žltého dresu, zosilnej záujem o cyklistické preteky. Dvojka vystrelila v komerčnej cieľovke priemerne za celú etapu na podiel cez 22 %, jasne dominovala najmä v druhej polovici a závere. Ovplyvnila tým komerčné stanice, hlavne Joj, ktorej prekryla veľkú časť Doby ľadovej, tá tak spadla na takmer desať percent, Susedské prípady konkurenciu ustáli s podielom pod 20 %. Televízne noviny sa dostali na 27,5 %, Noviny na 23 %.

Čítať viac...
Nahor