Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

V Dueli žiadna nadávka nepadla! Toto Mareš skutočne povedal

V priebehu dnešného dňa sme vás informovali, že moderátorovi kvízovej relácie Duel na verejnoprávnej Jednotke ušla počas natáčania tvrdá nadávka, ktorú televízia zo záznamu nevystrihla. RTVS prešla záznam podrobnejšie a pôvodné ospravedlnenie vymenila za prepis skutočných slov Gregora Mareša.

Žiadna nadávka! Napriek tomu, že slová moderátora relácie Duel, Gregora Mareša, zneli ako vulgarizmus, opak je pravdou. Mareš vítal už po trinásty raz pri bankomate súťažiaceho Andreja, ktorý patrí aktuálne medzi neporaziteľného súťažiaceho Duelu. Keďže sa takáto šnúra víťazstiev v súťaži vidí iba málokedy, Mareš sa snažil súťažiaceho presvedčiť, aby aj tento raz výhru rozdelil a pokračoval v súťaži. Súťažiaci Andrej jeho lámanie okomentoval ako diablovo pokušenie. „Zase faustovské otázky,“ povedal so smiechom. Marešova reakcia znela pôvodne ako nadávka, ktorú nám potvrdila aj samotná televízia. Po podrobnom preskúmaní záznamu však zistila, že žiadny vulgarizmus Mareš nepovedal.

„Kvôli zníženej kvalite zvukového záznamu, vyjadrenie moderátora relácie vyznelo foneticky odlišne. Citujem moderátora z uvedeného dielu relácie: Faustovská otázka: „Byť, či nebyť.“ vyjadrila sa dodatočne Dominika Šulková z marketingového oddelenia RTVS. Gregorovi Marešovi sa tak napriek prvotnému potvrdeniu slov zo záznamu ospravedlňujeme.

Čítať viac...
Nahor