Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: vysielanie TV Markíza

Pikošky

V dueli vôbec nemal skončiť: Z Farmy pred finále vypadol najväčší favorit na víťaza!

Markíza v tomto roku zasahuje do Farmy ako nikdy predtým, týždeň pred finále prispela k vyradeniu vôbec najväčšieho adepta na výhru.

Zo štrnástej Farmy vypadol týždeň pred veľkým finále najobľúbenejší hráč tejto série, ktorý by sa inak do jej posledného duelu ani nedostal.

Markíza sa pre tentokrát rozhodla do priebehu Farmy zasahovať nepredvídateľným spôsobom a uprostred rozbehnutej hry prichádzať s prekvapivými zvratmi, ktoré nečakane zmenili pomer síl či dynamiku súťaže.

Dvakrát sa pritom postarali o vyradenie z boja o 75 000 eur súťažiaceho, ktorý by bez takéhoto zásahu nebol ohrozený vypadnutím.

Dosiaľ najradikálnejšie vstúpil štáb Farmy do súťaže kreatívnym ultimátom pre prchkého hráča Minha, ktorého vyprovokovali k porušeniu pravidiel opakovaným určením za sluhu a limitom troch porušení pravidiel sluhov. Do pár hodín po treťom porušení skončil.

Bezprecedentné zásahy do hry

Na Farme dosiaľ podobné ultimátum s hrozbou okamžitého vypadnutia nepadlo.

Samotní farmári potvrdili, že sa pravidlá porušovali aj týždne predtým, za čo podobný trest nehrozil. Vyradenie Minha však poslúžilo ako príležitosť na návrat rovno troch bývalých hráčok do hry, ktoré boli hneď na druhý deň ráno pripravené vrátiť sa na statok. Tvorcovia tak s ich vrátením do súťaže, podľa všetkého, počítali už skôr.

Markíza doteraz nikdy v histórii Farmy tak vysoký počet vypadnutých súťažiacich do hry naraz nevracala.

Ďalší bezprecedentný krok na seba nenechal dlho čakať.

Vôbec najvýraznejšie však zmenila Markíza priebeh hry týždeň pred finále.

Pre posledný duel tejto série už uprostred rozbehnutého týždňa ohlásila úplne iný koncept rozdelenia duelantov, než očakávali súťažiaci.

Kým všetci boli pripravení na dvojitý duel, v ktorom podľa očakávaní farmárov mali dvaja sluhovia spoločne na jednej strane zvoliť druhú dvojicu duelantov a proti nej zabojovať o postup do semifinálovej šestice, tvorcovia oznámili presný opak – sluhovia sa postavia proti sebe a k sebe si majú vybrať spoluhráča.

Markíza tak pritom urobila až po voľbe posledných sluhov, ktorá mala na podobu záverečného duelu tentokrát rozhodujúci vplyv. 

Práve tá totiž v skutočnosti rozhodla o výbere zvyšných duelantov.

Radikálnu zmenu pre posledný duel televízia ohlásila farmárom až po tom, čo si posledná farmárka týždňa, Giuliana Santi, vybrala sluhov s vedomím, že by mal jeden z nich alebo spoločne zabojovať o postup do semifinále. Nakoniec bojovali proti sebe.

Miesto farmárov taktizovala televízia

Markíza sa tak sama postavila do role taktika miesto toho, aby o vývoj hry nechala rozhodnúť farmárov.

Takýmto spôsobom v poslednej chvíli ovplyvnila výber duelantov a ohrozila najsilnejších súťažiacich, ktorí by si za bežných okolností už zabezpečili postup do kľúčového semifinále.

Pri očakávanom priebehu duelu by si sluhovia za súperov volili najslabších protihráčov, proti ktorým by mali šancu na postup.

Markíza pravidlá duelu zmenila až po tom, ako sa k nim mohli postaviť všetci aktéri, ktorí na vývoj dôležitého týždňa v boji o výhru mali vplyv.

Informácia by mohla zásadne zmeniť výber sluhov ako aj následné šance zvolených duelantov v samotnom poslednom dueli.

Duelu by sa vyhol

Nečakaná zmena pravidiel duelu spôsobila, že sa do duelu dostali dvaja hráči favorizovaní na celkovú výhru.

Spanilú jazdu v 14. ročníku Farmy predvádzal Šimon Koleň, ktorý je od začiatku súťaže až dodnes najoceňovanejším farmárom celej série.

Nielen spoluhráči vyzdvihujú jeho veľkú pracovitosť, keď sa podieľal prakticky na všetkých významných aj menších stavbách, vzťah k zvieratám aj celej farme, no rovnako správanie k ostatným farmárom.

Od drvivej väčšiny si vďaka tomu vyslúžil presvedčenie, že si najviac zaslúži vyhrať tohtoročnú Farmu. Podobný názor zdieľa aj veľká komunita divákov, ktorí si Šimona pre jeho pracovitosť a povahu obľúbili. Prakticky bol už očakávaný vo finálovej trojici.

Šimon Koleň mal pritom našliapnuté stať sa jediným farmárom, ktorý absolvoval úplne kompletný priebeh 14. série reality šou bez toho, aby absolvoval vyraďovací duel.

Do hľadáčika pri voľbe prvého ani druhého duelanta sa nikdy nedostal pre jeho popularitu, zásluhy na plnení úloh, no rovnako presvedčenie, že ide o jedného z najsilnejších hráčov v súťaži.

Ohrozila ho len zmena pravidiel

Šimon by sa duelu vyhol aj v poslednom týždni pred semifinále.

Nakoľko nebol zvolený Giulianou Santi za sluhu, bolo isté, že vybraní sluhovia Dagmar Kubinová ani Michal Mošpan sa súbojom s ním pred finále neohrozia.

Jediným spôsobom, ako dostať Šimona do duelu, bolo zmeniť pravidlá hry pred voľbou duelantov.

Markíza prakticky automaticky ohrozila ako Šimona tak ďalšiu favoritku Martinu Korkobcovú, ktorí vo zvyšku možných duelantov boli považovaní za najsilnejších hráčov.

Dagmar a Michal si pritom mohli vyberať spoluhráčov v dueli už iba zo štyroch mien, ktorých výber navyše Markíza ovplyvnila tým, že pre posledný súboj už nedala možnosť zmiešaného duelu s nevyrovnaným počtom mužov a žien. Dagmar si k sebe musela vybrať chlapa, Michal zas ženu.

Vyradila najväčšieho favorita

Ako vôbec najslabší článok v dueli sa ukázala Dagmar Kubinová, kým Michal Mošpan a Martina Korkobcová vytvorili silný tandem.

Na nečakanú zmenu pravidiel najvýraznejšie doplatil práve Šimon Koleň, ktorý v boji o peňažnú výhru bez vlastného pričinenia skončil týždeň pred finále.

Okrem toho, že by sa bez zásahu Markízy v dueli neocitol, nemal ani príležitosť vybrať si spoluhráča do duelu. V ňom sa ocitol bez možnosti výberu s najslabšou hráčkou spomedzi štvorice duelantov.

Jeho spoluhráčka Dagmar ho nakoniec aj stiahla so sebou, keď v každej hre zvyšným duelantom nestíhala.

Šimonovi nepomohla ani vedomosťami či tipovaním v prvom vedomostnom kvíze, v druhej hre Ježko v klietke pílila drevené hranoly vôbec najpomalšie zo všetkých. Hru dvojica prehrala napriek tomu, že Šimon pílil, naopak, najrýchlejšie.

Šimon s Dagmar prehrali takmer rozdielom triedy nebyť smoly Michala a Martiny v tretej disciplíne Farmársky basketbal. Spojené v nej boli rovno tri hry – bezchybné roztriedenie strukovín na štýl disciplíny Popoluška, ušitie vrecka a jeho naplnenie každou plodinou bez toho, aby prepustilo akékoľvek zrnko, a trafenie vrecka do koša.

Kým Dagmar počas disciplíny zabudla zošiť  stranu jedného z vreciek a vypadol jej celý obsah, Michal s Martinou súperov prešprintovali a s náskokom vyhrali. Zisk bodu im však prekazila kontrola správneho roztriedenia strukovín a jediná polovica rozlomeného zrniečka, ktoré skončilo v nesprávnom vrecku.

Štvrtú disciplínu Cesta hore, v ktorej museli dvojice koordinovane previesť trojicu guličiek deravou stenou do správneho otvoru, Michal s Martinou prevalcovali bleskovou koordináciou, kým Šimon s Dagmar sa zladiť nedokázali.

 

Čítať viac...
Nahor