Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

V Dobrom ráne striedal jeden trapas druhý! Bruchala s Hriadelovou sa kajali! (VIDEO, aktualizácia)

Aktualizácia 7. 5. 2014: Technické problémy sprevádzali aj tretie vysielanie Dobrého rána. Aj v tomto prípade zlyhávala technika, pričom sa zdá, že servis o počasí je pre Jojku ráno zakliaty. Meteorológovi Michalovi Hazlingerovi, podobne ako jeho kolegyni Miriam Jarošovej deň pred tým, zlyhal mikrofón a diváci tak namiesto informácií počúvali len hudobný podklad. Technici počas prvého vstupu Hazlingera v prestrihu na mapu počasia priniesli meteorológovi v závere klasický mikrofón. Technika sa však s tvorcami hrala aj naďalej, divákom napríklad v expresnej rýchlosti pretočila materiál, ktorý mala televízia pripravený do vysielania na najbližšie minúty.

Pôvodná správa 6. 5. 2014

Hneď historicky druhé vysielanie Dobrého rána Joj sprevádzalo množstvo trapasov. Najviac si toho musela vytrpieť meteorologička Miriam Jarošová, ktorej vstupy s počasím sprevádzali technické problémy, medzi moderátormi často škrípala spolupráca. Joj sa o trapas postarala aj v momente, keď posielala štvorročné deti k Facebooku.

Kým premiérové prvé Dobré ráno sa zaobišlo bez väčších trapasov a najmä technických kiksov, hneď druhý deň problémy sprevádzali celé ranné vysielanie. Už úvodné sekundy znamenali veľký problém, keď sa o šiestej ráno dostala po prvý raz ku slovu Miriam Jarošová s jej prehľadom o počasí. Diváci však z jej pripraveného monológu veľa nemali, nakoľko viac než polovicu vstupu jej mikrofón vypovedal službu a štáb jej musel priniesť „handku“. S problémami sa však potýkali technici aj pri ďalších vstupoch Jarošovej, keď štrajkovala réžia a do vysielania neprestrihla správne obrázky či grafiku. S tou mali problém počas celého priebehu vysielania, mnohokrát ostali diváci pozerať na čiernu obrazovku, po jednom z reklamných brejkov „odmietla“ naskočiť zvučka.

Čítajte aj: V čom sa chce Dobré ráno odlíšiť od Telerána?

Nie všetky trapasy sa však týkali iba technického zlyhania. Lektorka Natália Wallachová, ktorú diváci spoznávajú ešte z čias prvej rannej relácie televízie Raňajojky, v ktorej nielen cvičila, ale ju aj moderovala, prišla rozcvičiť divákov aj v Dobrom ráne. Štáb ju však zabudol naportovať a opäť zavládlo ticho. Natália tak síce sprevádzala cvičenie aj slovnými pokynmi, hovorila však do prázdna.

Jeden z najväčších trapasov priniesla relácia v detskom bloku po siedmej hodine. Šéfka projektu, Erika Kresťanková, pred štartom Dobrého rána avizovala, že detského diváka bude chcieť aktívne zapájať do riešenia úloh, no málokto čakal, že by tak chcela robiť prostredníctvom sociálnej sieti. Moderátorka relácie Lenka Čviriková-Hriadelová vymedzila orientovanie detského bloku pre deti od 4 do 11 rokov, pričom im dala uhádnuť, do akého tvaru vytvorila hosťka relácie origami.Stačí, ak nám na facebookovú stránku napíšete správnu odpoveď,“ uviedla spôsob zapojenia sa do súťaže Hriadelová. Tá sa, pravdepodobne, chcela prihovoriť skôr rodičom detí.

Čítajte viac: Prečítajte si, ako dopadlo úplne prvé vysielanie Dobrého rána

Moderátori počas Dobrého rána predviedli viacero neistôt, čo cítili aj oni sami. Na záver relácie sa za trapasy mali potrebu ospravedlniť. „Veríme, že ste naše Dobré ráno nejakým spôsobom zvládli, predsa len sme také malé detičky, ktoré sa učia chodiť,“ prihovorila sa divákom Hriadelová. „Áno, učíme sa chodiť, robíme chyby, ale my pevne veríme, že nám ostanete verní aj zajtra,“ doplnil kolegyňu Pavel Bruchala. Hneď po ospravedlnení však moderátorom nevyšla ďalšia vzájomná interakcia, keď sa Hriadelová s Bruchalom rozlúčila pusou na líce, ktorú však moderátor nečakal a takmer ju „zinkasoval“ na ústa. Pozrite si video.

Zostrih spomínaných trapasov v Dobrom ráne

Čítať viac...
Nahor