Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

V Chart Show to naživo nejde: Prečo sú vystúpenia z playbacku?

Tým, že sú vystúpenia na playback, sa televízia netají.

Chart Show je dnes už stabilným formátom Markízy, ktorý napriek značnejšiemu poklesu sledovanosti oproti roku 2015 patrí stále medzi jej piliere. Po prvýkrát sa na obrazovke objavil v roku 2014, kedy televízia natočila ešte výpravnejšie pilotné dve časti. Neskôr prešla do skromnejších podmienok.

Prvé diely Markíza ešte spoločne s Novou nakrúcala vo veľkom na pódiu Hlasu Česko Slovenska. Po úspechoch skúšobných častí na Slovensku sa rozhodla Markíza vo výrobe pokračovať, avšak už sama, pričom prešla do vlastného štúdia. V nových podmienkach sa produkcia šou zmenšila, s čím súvisí aj téma niekedy až príliš okatých vystúpení z playbacku.

Od roku 2015 nabehla Markíza na rýchle tempo výroby Chart Show, pre ktoré si vystúpenia na playback dokonca má žiadať. Rozhodnutie je spojené aj s nedostatkom času na prípravu živého vystúpenia, ktoré zároveň pre ňu nie je tak potrebné. Pre televíziu je totiž najpodstatnejšie zaradiť do priebehu šou aj celé piesne, čím reláciu oživuje. Interpret a skupina na pódiu sú v tomto prípade skôr nástroj, ako to dosiahnuť.

Čítať viac...
Nahor