Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

V Česku už Prima s Novou od začiatku pandémie odvysielali zadarmo vyše 25 hodín osvetových spotov

Nielen na Slovensku, aj v Česku prebieha národná informačná kampaň zameraná na ochranu pred koronavírusom, v ktorej šírení pomáhajú aj televízie.

U našich susedov sa do osvetových aktivít Ministerstva zdravotníctva ČR pridali komerčné televízie Prima a Nova, ktoré za vyše mesiac stihli odvysielať vyše tisícku spotov.

Nova a Prima okrem desiatok hodín vlastného spravodajského a publicistického obsahu a vzniku nových relácií osvetového charakteru, podporili tiež oficiálnu edukačnú kampaň Ministerstva zdravotníctva zameranú na prevenciu nákazy koronavírusy a poskytli jej zadarmo reklamný priestor.

Naprieč televíznymi kanálmi oboch najväčších komerčných televíznych skupín v Česku bolo od 19. marca doposiaľ odvysielaných viac ako 1 000 spotov v súhrnnej dĺžke presahujúcej 1 500 minút, čiže 25 hodín. Hlavným cieľom kampane je informovať verejnosť o najvhodnejších hygienických opatreniach v prevencii nákazy ochorením COVID-19.

Ministerstvo v reakcii na pandémiu pripravilo hneď niekoľko edukačných spotov zameraných na rôzne rizikové skupiny obyvateľov. Minútové až dvojminútové spoty vysvetľujú napríklad, ako sa chovať pri návšteve lekára, nákupe či v hromadnej doprave, ako chrániť zdravotníkov či svoje okolie alebo ako manipulovať s ochranným oblekom. Všetky spoty sú k zverejnené na oficiálnej stránke ministerstva.

Zdroj: AKTV

Čítať viac...
Nahor