Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

V Česku majú nový seriálový hit! ČT1 s ním suverénne porazila Novu!

Úspechy Českej televízie pokračujú. Kanál ČT1 bol najúspešnejší počas vianočných sviatkov, ale aj na Silvestra, či Nový rok. Koniec roka Českej televízii vyšiel viac ako výborne. V nadpriemerných výsledkoch pokračuje aj v novom roku. Ako jediná spúšťa hneď niekoľko premiérových programov a seriálov. Ten prvý odvysielala už v pondelok. Volá sá Prípady prvého oddelenia a seriál hneď pri prvej časti v sledovanosti prekonal jesenný hit Českej televízie, ktorým bol seriál Sanitka 2. Nová kriminálka si pri svojej prvej časti získala viac ako 1,8 milióna divákov a približne 40%-ný podiel na trhu. To sa môže našej verejnoprávnej televízii iba snívať. Nova nasadila proti seriálovej novinke svoju Kriminálku Andel, s ktorou býva úspešná aj pri reprízach. Tento raz to nefungovala a získala iba polovičný výkon seriálovej novinky ČT (podiel okolo 20%). Koľko divákov zostane pri sledovaní Prípadov prvého oddelenia uvidíme budúci týždeň, štart seriálu je pre ČT viac ako nádejný.

ČT1 v pondelok uspela aj s ďalšou novinkou Štvrtá hviezda s hercami z Dejvického divadla. Nový komediálny seriál získal viac ako 1,2 milióna divákov a bol rovnako jednotkou na trhu s podielom okolo 30%. Aj v tomto prípade porazila ČT1 Novu, ktorá ponúkla seriál CSI Kriminálka Las Vegas s podielom okolo 20%. Prima za súbojom ČT a Nova zaostala, keď s filmom dosiahla podiel len okolo 13%, čo je však aktuálny priemer stanice.

Ako odštartovali naše televízie, ako dopadli novinky Markízy – Zámena manželiek a Svokra, vás budeme infomovať  v priebehu dnešného dňa.

Viac o novom seriáli Prípady prvého oddelenia nájdete tu.

Čítať viac...
Nahor