Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Už je to jasné: Talent pôjde iba na Slovensku, Joj po prvý raz potiahne celú šou sama!

Informácie, s ktorými prišiel portál Mediaboom.sk, sa potvrdzujú.

Je definitívne rozhodnuté. Šou Česko Slovensko má talent vo svojej piatej sérii neprebehne na obrazovkách oboch štátov a najväčší talent v dvoch krajinách budú hľadať iba Slováci. Informácie, s ktorými prišiel ako jediný portál Mediaboom.sk, potvrdila samotná Prima.

Tá sa bude nakoniec predsa len podieľať iba na kastingoch do šou. Tie prebehnú v ôsmich českých mestách už najbližší víkend. Prima tak pomôže Joj s náborom súťažiacich, tam sa však jej vklad skončí. Po prvý raz sa tak federálna šou nedostane na obrazovku jednej z krajín.

Dôvodov, prečo už Talent na Prime nebude, je hneď niekoľko. Jednou z hlavných príčin je sledovanosť šou, ktorá v Česku kontinuálne klesala a so štvrtou sériou Prime nepriniesla uspokojenie. Stanici sa tak neoplatilo do projektu investovať a radšej sa zamerala na vlastný veľký projekt, ktorý by mala na jeseň uviesť aj s moderátorom Leošom Marešom.

Nie je to pri tom prvý raz, čo sa Joj s Primou nedohodli na podmienkach k Česko Slovensko má talent. Podobná situácia mohla nastať aj v roku 2013, kedy Prima odmietla do šou investovať takú čiastku ako v predchádzajúcich rokoch, čo vyústilo do prípravy rovno dvoch Talentov. Joj už vtedy chcela vyrobiť sama Česko Slovensko má talent, Prima mala spustiť čisto českú verziu. Nakoniec sa však televízie na spolupráci dohodli.

Talentové šou sú výrazne nákladnými položkami v rozpočtoch televízií, práve preto sa rozmohla éra federálnych verzií, kedy sa náklady delia medzi dve televízie. Joj si v predchádzajúcich rokoch len ťažko mohla predstaviť vyrobiť tak veľkú šou akou je Česko Slovensko má talent sama, tento raz by sa jej náklady na výrobu malo podariť optimalizovať do takej miery, že to finančne ustojí. Pomôcť by jej k tomu mala aj politika vyjednávania kontraktov s osobnosťami do šou, keď podľa našich informácií si porotcov a moderátorov dohodla za oveľa nižšie sumy ako Markíza svoje osobnosti do Superstar. Pred pár dňami sme priniesli odhalenie v akých hraniciach sa skutočne pohybuje honorár Martina Pyca Rauscha za spevácku šou.

Čítať viac...
Nahor