Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Utorňajšie čísla: O 10 rokov mladší tvrdo prepadlo, presťahované Milujem Slovensko divákov neudržalo!

Zábavná šou Jednotky však oslabila Nikto nie je dokonalý.

Utorňajší večer, na ktorého výsledky sme si museli počkať, priniesol niekoľko sledovaných udalostí. Markíza po dvojmesačnom trápení s kontroverznou šou Baby Boom nasadila nové časti O 10 rokov mladší, ktoré presunula z 21:40 do lukratívneho času. Televízii sa tento krok na prvý raz vôbec nevyplatil, keď O 10 rokov mladší dosiahlo čísla blízke Baby Boom s ratingom 4,9 % a podielom len 13,7 %.

Na utorky sa zároveň prvýkrát v histórii presunulo z piatka Milujem Slovensko. Jeho jarné reprízy doteraz trvali len do nástupu Čo ja viem, túto sezónu sa v nich RTVS rozhodla pokračovať. Umiestnila ich na deň, kde v minulosti vysielala vlastné Nikto nie je dokonalý, nedosiahla však ani na čísla tejto relácie a ani na piatkové výkony Milujem Slovensko, ktoré na prvý raz v utorok sledovalo 3,7 % divákov s podielom 10,4 % (12 – 54). V piatky túto jar dosahovala šou ratingy od 7 aj do 9 %. Diváci si však reláciu v nový deň ešte len budú hľadať, dá sa očakávať, že bude rásť.

Lídrom večera bola zábavná šou Nikto nie je dokonalý na Joj, ktorá však klesla na doterajšie minimum ratingom 7,4 % a podielom 22,2 %. Časť divákov jej tak Milujem Slovensko zobralo. Obdobný share zahrala aj Farma s výkonom 22,5 %, dosiahla pritom o pol ratingu lepší výkon ako pred týždňom, kedy ju Markíza vysunula na 20:30.

Z menších staníc bola najsilnejšia Plus s komédiou Jedna za všetky a podielom 7 %. Doma tento týždeň klesá, Vymenené životy ešte podliezli 7 %, Nekonečná láska však stráca, uhrala vyše 5 %. Vlak plný peňazí na Dajto získal 4,5 %, kriminálky na Wau sa hýbali okolo 3 – 4 %.

Podvečer Rodinné prípady podliezli 19 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja šla cez 16 %. Medzi hlavnými správami sa do čela dostali Televízne noviny, v podieli atakovali 26 %, Noviny podliezli 23 %.

Čítať viac...
Nahor