Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Utorňajší obrat: Podvečer prepadla Markíza, Krimi aj Noviny lídrom! Večerné filmy vyrovnané

Oproti pondelku sa podvečerné čísla obrátili, Noviny dosiahli jeden z najlepších tohtoročných podielov na trhu.

Joj si po nevydarenom pondelku napravila chuť. Darilo sa jej už od podvečera, keď skončila štvrtá etapa Tour de France. Tá na Dvojke znovu rástla, v komerčnej cieľovke prekročila až 25 %. V závere etapy sa podiel dostal až k okoliu 35 %. Po jej skončení výrazne skočila Joj s animákom Doba ľadová 2, ktorý narozdiel od pondelňajšej jednotky uspel s podielom pod 19 %. Naopak, vôbec sa nedarilo Markíze, ktorej film Dobrodružstvo na tajomnom ostrove prepadol s podielom cez 12 %.

Markíza následne ťahala za kratší koniec s nasledujúcim spravodajstvom. Joj sa podarilo byť vpredu so všetkými spravodajskými reláciami, Najlepšie počasie bolo zároveň top programom dňa. Televízne noviny ratingovo porazili aj Krimi, ktoré v podieli prekročili až 27 %, Noviny sa vyšvihli až na 29,5 %. Ide o jeden z ich najlepších podielov roka. Televízne noviny mali slabý deň, podliezli 24 %.

Večerné filmy televízií boli prakticky vyrovnané. O málo viac si ukrojil prvý diel z minisérie Tutanchamon s ratingom 7,5 % a podielom cez 24 %. Jojkrásky film Na ulici po opici v žltých šatách prekročil ratingových 7 % s podielom pod 24 %. Na menších zabrala najviac Doma, Dr. House atakoval 6 %, séria Velvet pokračovala druhý deň s podobnými podielmi ako pri štarte 5 a pod 8 %. Prázdniny Mr. Beana na Dajto sa dostali pod 5 %, film Tajný život Waltera Mittyho nezažiaril ani na Plus, atakoval 4 %.

Joj sa stala v utorok lídrom prime-time, Markízu predbehla o viac ako 1,5 %. Ako skupina si prvenstvo udržala.

Čítať viac...
Nahor