Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Uškodí si RTVS výmenou moderátorov? Nová dvojica Slovensko chutí divákov sklamala!

Napriek tomu, že pôvodná dvojica mala od dokonalosti ďaleko, nové moderátorky sú po prvej časti kritizované viac.

Kuchárska šou RTVS Slovensko chutí vošla do druhého roka svojho vysielania so značnou zmenou, keď vymenila moderátorov. Po dvojici Silvia Pilková a Michal Šiška stavila na Anetu Orosiovú a Janu “Janicu” Lacovú, ktoré sa už predstavili na obrazovke Markízy v relácii Zmena chutí.

Napriek tomu, že sú dievčatá ambasádorkami Jamieho Oliviera a vydali už aj kuchársku knihu, divákov relácie na prvý raz nepresvedčili. Podľa reakcií sa vytratil pri nových moderátorkách pocit slovenskej tradície, ktorú táto relácia potrebuje, či entuziazmus pri varení.

„Takto pekný koncept si zaslúži sprievodcu, ktorému naša krajinka vonia, má ju rád, možno aj niečo pamätá, rozumie ľuďom a miluje patlať sa v kuchyni… Dievčatá sú bez „šťavy“,“ znie jeden z komentárov na sociálnej sieti. „Pozerala som to iba pár minút… a prepla som, nie je to ono. Slovensko totiž chutí úplne inak, minulé diely mali „aj šťavu, aj chuť“… Napísať knihu receptov nestačí, treba mať aj patričný „kuchársky esprit“… a ten mi tu chýbal najviac,“ pokračuje ďalšia diváčka.

Napriek tomu, že RTVS prioritne na čísla sledovanosti nepozerá, relácia s prvou vynovenou časťou dosiahla podpriemer. V komerčnej cieľovke uhrala podiel 6,5 %, čo je hlbší prime-time podpriemer Jednotky, za výkonmi stanice zaostala aj v 12+, kde sa dostala na share 9,4 %. Minulý týždeň sa priemer Jednotky v hlavnom vysielacom čase blížil v 12 – 54 k 10 %, v univerzálnej cieľovke prekročil 13 %.

Čítať viac...
Nahor