Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

UPC vyradilo Nova Sport už aj v Česku, u nás sa návrat nechystá! Dôvodom vojna o peniaze!?

Spoločnosť UPC už ani V Česku nešíri signál česko-slovenskej športovej stanice Nova Sport. Kým na Slovensku jej šírenie ukončila začiatkom tohto roka, v Česku k nahradeniu kanála pristúpila k 31. marcu 2014. „S ohľadom na skutočnosť, že k uvedenému dátumu nebola dosiahnutá nová dohoda o podmienkach vysielania, bolo vysielanie programu zatiaľ pozastavené. Vzájomné jednania a o predĺžení zmluvného vzťahu medzi oboma stranami však naďalej pokračuje,“ cituje prezidenta obchodu a marketingu UPC Jasona Kinga portál MediaGuru.cz.

Ten však ďalej dodáva, že za ukončením spolupráce stálo hlavne UPC. Nova mala podľa neoficiálnych informácií portálu požadovať „určitý finančný objem z distribúcie tohto plateného kanálu“. Ide o rovnaký krok aký CME zaviedlo aj v iných krajinách. UPC sa však tento postup páčiť nemal a využil končiacu platnosť zmluvy. „UPC sa rozhodla využiť ukončenie zmluvy ako protireakciu a formu nátlaku na upustenie od tejto požiadavky,“ píše portál. Ukončenie spolupráce zo strany UPC potvrdila aj Nova. „Toto rozhodnutie bolo urobené jednostranne aj napriek pokračujúcim jednaniam o predĺžení doterajšej spolupráce,“ povedala hovorkyňa Novy Anna Suchá, ktorú mrzí, že k takejto situácii došlo po 12 rokoch spolupráce.

Nova Sport si od 1. januára tohto roka nenaladia ani slovenskí zákazníci UPC. Aj na Slovensku spoločnosť komunikovala ukončenie šírenia stanice uplynutím zmluvy. „Súčasťou UPC DIGITAL prestane byť program Nova Sport (aj v HD kvalite) z dôvodu uplynutia zmluvy s vysielateľom,“ znelo stanovisko UPC. Zároveň však do ponuky operátora pribudli tri stanice Slovak Sport (Slovak Sport 1, Slovak Sport 3, Slovak Sport 1 HD). Generálny riaditeľ UPC Broadband Slovakia, Martin Miller, tento krok označil za napĺňanie stratégie spoločnosti. „Zaradenie nových športových programov predstavuje ďalší krok v napĺňaní našej priority, ktorou je poskytovanie najširšej a najatraktívnejšej ponuky televíznych staníc,“ povedal.

Zisťovali sme, aký v súčasnosti stav na slovenskej strane a kedy by sa zákazníci UPC mohli dočkať návratu stanice Nova Sport do ponuky. Odpoveď im veľkú nádej nedáva. „Uvedená stanica bola z našej programovej ponuky vyradená z dôvodu, že neprišlo k uzatvoreniu zmluvy. K 1.1.2014 sme súčasne zaradili tri stanice Slovak Sport (Slovak Sport1, Slovak Sport 3 a Slovak Sport 3 HD). Aktuálne v tejto súvislosti neprišlo k žiadnej zmene,“ vyjadril sa hovorca UPC Broadband Slovakia Jaroslav Kolár.

Čítať viac...
Nahor