Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívna prehliadka seriálov: Tieto všetky novinky pre nás televízie chystajú!

Televízie sa budúci rok pustia do vysielania či prípravy viacerých seriálových noviniek. Prinášame ich prehľad.

jan-kolenik-1890

1890

TV JOJ
réžia: Peter Begányi (Naši, Superhrdinovia)
žáner: historická detektívka
hrajú: Ján Koleník, Stanislav Majer, Milan Ondrík, Lukasz Kos, Anikó Vargová, Filip Kaňkovský, Vladimír Jedľovský, Vica Kerekes, Pavel Višnovský, Attila Mokos, Danica Matušová, …

Hlavný ťahák komerčnej dvojky. Po kriminálke Za sklom sa Joj pustila do výroby ďalšieho náročného krimiseriálu. Tentoraz stavila na historickú detektívku, v ktorej sa opäť v hlavnej úlohe objaví Ján Koleník. Jeho postava, Jánoš Marton, prichádza z Budapešti do prostredia uhorského Gemera, opradeného ľudovými poverami a magickými rituálmi, aby vyriešil záhadnú smrť mladej ženy. V kaštieli grófa Wisniewskeho, kde našli mŕtvolu, sa začína odvíjať napínavý príbeh, v ktorom sa objavujú ďalšie a ďalšie vraždy a mnohí podozriví – píše Joj. Výroba seriálu prebieha túto jeseň v kaštieli Betliar v čase jeho uzavretia pred verejnosťou.

Joj pri tejto novinke staví na výpravnú produkciu, veľkolepé zábery a netradičný motív. „Nie je to iba rok z 19. storočia… 1890 je unikátny, mimoriadne výpravný a napínavý historický krimiseriál s prvkami tajomna, romantiky i humoru. Dej seriálu sa odohráva v efektných dobových kulisách, v krásnom prostredí kaštieľa Betliar a vyšetrované zločiny sú inšpirované skutočnými historickými prípadmi. Atraktívne obsadené postavy sa v nich dostávajú do akčných, strašidelných i komických
situácií, prerozprávaných v dramatickom tempe a v modernom vizuálnom spracovaní,“ uvádza Joj.

detektiv-duso-alexander-barta

Detektív Dušo

TV Markíza
réžia: Gejza Dezorz (Mesto tieňov, Rádio, Obchod so šťastím)
žáner: detektívka
hrajú: Alexander Bárta, Petra Vajdová, Miroslav Noga, …

Aj Markíza sa po dlhšom čase opäť púšťa do kriminálneho žánru. Vo svojej novinke našla nové miesto pre Alexandra Bártu, ktorého si drží exkluzívnou zmluvou len na svojej obrazovke. Po neúspešných seriáloch Doktori či Kukučka bude chcieť uspieť v polohe „slovenského Monka“, ktorý celý život obdivoval Sherlocka Holmesa a práve jemu podobnými postupmi rieši prípady. Je najinteligentnejším vyšetrovateľom v okrese a prvú vraždu sa snažil objasniť už ako 10-ročný. Nový seriál, ktorý má ambíciu byť atraktívny pre celú rodinu, sa bude odohrávať „v typickom slovenskom mestečku“. „Nenechajte sa však zmiasť zdanlivým pokojom, za múrmi bytov sa skrýva množstvo tajomstiev,“ uvádza Markíza.

„Dušan Štefánik nie je stereotypný krásavec s tehličkami na bruchu. Na to, aby chytil zločincov, nepoužíva päste, ale mozog. Z chlapca, ktorého spolužiaci nebrali vážne, vyrástol asi najinteligentnejší vyšetrovateľ v okrese. Istý čas pracoval na polícii v Bratislave, ale intrigy veľkomestského prostredia neboli nič preňho. Je idealista a napriek tomu, že po celý život bojuje so zločinom, verí, že spravodlivosť nie je slepá. Pracuje v tíme majora Németha, nie práve najschopnejšieho, ale oddaného policajného úradníka. Tím vyšetrovateľov dopĺňa súdna lekárka – profesionálka, ktorá si síce drží od kolegov odstup, ale svojej práci je absolútne oddaná. A aké by to bolo oddelenie, ktoré by nemalo svojich Pata a Mata, v našom prípade dvojicu popletených policajtov. V Bystrici vie každý o každom všetko, niekedy aj viac ako by človek chcel. Žiadne tajomstvo preto neostane ukryté navždy. Občas si však obyvatelia mestečka zamieňajú lojalitu k svojim známym a priateľom s ukrývaním dôkazov,“ znie anotácia seriálu.

inspektor-max

Inšpektor Max

RTVS, ČT
réžia: Jiří Chlumský (Atentát, Ohnivé kura)
žáner: detektívka
hrajú: Juraj Kukura, Robert Hájek, Ivo Novák, …
očakávané nasadenie: rok 2018

Po spoločnom seriálovom projekte Doktor Martin sa slovenská a česká verejnoprávna televízia pustili do výroby dramatickej kriminálky. Inšpektor Max je seriál, za ktorého námetom stojí predstaviteľ hlavnej postavy – Zoltána Maxa, Juraj Kukura. Jeho obsadenie sa stretlo s pozitívnou reakciou u českých susedov. Výroba 13-dielneho krimiseriálu odštartovala túto jeseň a mala by potrvať do konca leta 2017. Jeho ambíciou bude priniesť nekonvenčný pohľad na detektívny žáner a jeho hlavných hrdinov. „Mám rád detektívov z mäsa a kostí. Zoltán Max je človek, ktorý pomáha ľuďom, ktorí sa vo svojom  živote dostanú do krízovej situácie. Je to obyčajný chlap so svojimi chybami aj neuskutočnenými snami. Na druhej strane má silné sociálne cítenie a ľudské nešťastie sa ho hlboko dotýka. Býva však aj problémový a prípady rieši po svojom. Ide mu hlavne o spravodlivosť, no niekedy to prinesie problémy s nadriadenými,“ hovorí o postave Kukura.

Hlavnými hrdinami bude dvojica detektívov, s Maxom bude na prípadoch pracovať mladý „parťák“ Filip, ktorý sa bude chcieť svojmu skúsenejšiemu kolegovi dorovnať. Obaja však majú rozdielne povahy, čo prinesie vtipné aj dramatické situácie. Z tohto kontrastu bude seriál vo svojom priebehu čerpať.

hotel2

Hotel

TV JOJ
réžia: Pavel Bláha
žáner: romantický komediálny seriál
hrajú: Juraj Ďurdiak, Milo Kráľ, Zuzana Konečná, Richard Stanke, Zuzana Kronerová, Pavol Šimun, Martin Melo, Vlastina Svátková, Peter Šimun, Táňa Kulíšková, …

Nový seriál kreatívnej producentky Danice Hričovej sa odohráva v prostredí kaštieľov v Budmericiach a Tomášove. Po Divokých koňoch a Zoo sa tak nový seriál kompletne presúva do exteriérov a bude chcieť okrem iného stavať na vizuálnych filmových obrázkoch. Dej sa začína odohrávať v čase príprav hlavnej hrdinky Doroty (Zuzana Konečná) na svadbu. „Príde však na to, že ju jej snúbenec len využíva a podvádza, preto svadbu zruší. Dorota však musí zaplatiť hotelu obrovský účet, na ktorý nikto z rodiny nechce prispieť. Riešenie je jednoduché, aj keď trochu bizarné –zamestnať sa v hoteli a sumu odpracovať. Pod ochranné krídla si ju vezme manažér Roman (Milo Kráľ), s ktorým si postupom času vytvoria romantické puto…“ píše Joj. Manažéra hotela stvárni Juraj Ďurdiak.

kuchyna-martin-dejdar-juraj-kemka-lukas-latinak-samo-spisak

Kuchyňa

TV Markíza
réžia:
 Jakub Kroner (Lokal TV, Lóve, Bratislavafilm)
žáner: komediálny seriál
hrajú: Juraj Kemka, Monika Hilmerová, Martin Dejdar, Lukáš Latinák, Samuel Spišák, Gabriela Marcinková, Jakub Gogál, …

Jeden z hlavných ťahákov lídra. Ambiciózna novinka bude druhým pokusom Markízy o etablovanie ďalšieho komediálneho seriálu po Hornej Dolnej. Túto sezónu jej nevyšiel projekt Atletiko Cvernofka, z ktorého sa v Kuchyni objaví Monika Hilmerová. Námet seriálu si podobne, ako pri Atletiko Cvernofka, televízia požičala zo zahraničia. Tentoraz jej ako predloha slúžil úspešný ruský originál, ktorý Markíza posadila do prostredia Nízkych Tatier.

„Hlavný hrdina, Michal (Samo Spišák), je mladý a talentovaný kuchár, ktorý rozbieha svoju kariéru v exkluzívnej bratislavskej reštaurácii. Na dôležitej akcii spôsobí trapas, a tak je nútený odísť. Typický mestský chalan sa odrazu ocitá v prostredí, ktoré ani nemohlo byť odlišnejšie od toho, na čo bol predtým zvyknutý. Šéfkuchár Zdeněk (Martin Dejdar) vedie skutočne výbornú reštauráciu so slovenskými špecialitami a Michal dostane šancu znova sa postaviť do kuchyne. Nové miesto mu prinieslo kolegov, akých by na bývalom mieste nikdy nemal – celebritného majiteľa, bývalého hviezdneho kuchára, ktorý prišiel o kariéru kvôli problémom s alkoholom a niekoľkým rozvodom, ale aj niekdajšiu hokejovú hviezdu, ktorá dnes namiesto puku naháňa zemiaky po panvici. Michal sa ocitne v hľadáčiku manažérky Lucie (Gabriela Marcinková). Pre mladú a krásnu ženu je chalan z hlavného mesta šancou na nový život po rozchode so ženatým milencom. Množstvo humorných situácií prinesú nielen zamestnanci a hostia reštaurácie, ale aj súperenie s konkurenčným podnikom,“ znie anotácia.

panelak 13 seria kolenik fialova

Delukse

TV JOJ
žáner: 
komediálny seriál
hrajú (nepotvrdené): Zuzana Fialová, Tomáš Maštalír, Ivan Vojtek, Richard Stanke, …

Medzi komediálnymi seriálmi má Joj rozpracovaný nový námet. Opäť sa nechala inšpirovať prostredím hotela, tentoraz v čisto komediálnom spracovaní. „Nový seriál TV JOJ je plný neuveriteľných problémov a komických situácií, v ktorých sa ocitajú zamestnanci luxusného butikového hotela. Ich rôznorodé charaktery a nenávidený majiteľ sú hlavnými hýbateľmi deja osemdielneho komediálneho seriálu. Tvorcovia sľubujú kvalitnú zábavu, pri ktorej si diváci oddýchnu od každodenných problémov. Každá epizóda je samostatným príbehom o nových hosťoch a komplikáciách, aké dokáže nastražiť len život v hoteli. „Chrbtovú“ kosť celého seriálu však tvoria vzťahy medzi tými, vďaka ktorým hotel existuje. Veru, v tomto hoteli by ste určite chceli bývať, ale nechceli by ste tu pracovať,“ píše televízia.

Obsadenie seriálu je v tejto chvíli nepotvrdené a informácie predbežné. Podobne ako Delukse vlani ohlásila Joj prostredníctvom brožúry pre klientov komediálny seriál Prázdniny, ktorého skutočné herecké obsadenie sa oproti prvým informáciám do začiatku nakrúcania zmenilo.

vtedy na zapade marian cekovsky

Štyria statoční

TV JOJ
réžia: Jeffo Minařík
žáner: novodobý filmový česko-slovenský komediálny western
hrajú: Michal Hudák, Marián Čekovský, Jakub Prachař, …

Nakrúcanie výpravnej westernovej upútavky k neúspešnej relácii Vtedy na západe inšpirovalo tvorcov k príprave komediálneho westernu. Jeho tvárami budú viaceré mená zo zrušenej relácie, ktoré mali iniciovať písanie prvých scenárov. Netradičnú novinku bude Joj vyrábať vo westernovom mestečku v Španielsku, ktoré majú dodať seriálu pravú autenticitu. Na seriáli pracuje aj Michal Vajdička, ktorý režíroval sitkom Hoď svišťom.

„Do mestečka na Divokom západe prichádza zmužnieť jemnejší a inteligentný mladší brat obávaného vodcu banditov. Počas snahy o premenu z intelektuála na drsného kovboja sa musí vysporiadať s rôznymi výzvami… Divný šerif, slepý klavirista, tajomný kúzelník či barmanka a bordelmama v jednom vytvárajú množstvo zápletiek v mestečku, ktoré zásadne nefunguje bežným životom. Na pozadí tejto premeny sa navyše začne odohrávať aj romantický príbeh drsnej salónnej kurtizány, ktorá sa do gentlemana zamiluje. Postupne si tak hlavný hrdina získava sympatie celého mestečka, ktoré sa paradoxne pod jeho vplyvom začína úplne meniť,“ znie anotácia.

divoky-zapadakov

Divoký Zapadákov

TV Markíza
réžia: Zuzana Marianková (Za sklom)
žáner: westernový komediálny seriál
hrajú: Dominika Kavaschová, Michal Kubovčík, Adam Jančina, Daniel Fischer, Peter Kadlečík, Lukáš Dóza, Michal Jánoš, …

Divácka odozva na výpravnú kampaň relácie Vtedy na západe nemusela inšpirovať iba Joj. Markíza sa tento rok taktiež vo veľkom pustila do prípravy westernového komediálneho. Na projekte spolupracuje Dano Dangl, ktorý vedie ako producent tvorivý tím. Markíza sa môže pri uvedení svojho seriálu poponáhľať. Kým Joj stihla ako prvá odhaliť svoj westernový seriál, Markíza ho môže ako prvá nasadiť a stihnúť zaplniť črtajúcu sa dieru na trhu.

„Tešte sa na zabudnutú dedinku plnú svojských postavičiek, vtipných scénok a najmä skvelých slovenských hercov. Dej seriálu sa odohráva v malom mestečku pánubohu za chrbtom, a hoci Zapadákovu môžete vyčítať mnohé, jedno mu uprieť nemožno – žijú tu také zaujímavé postavičky, aké by ste inde ťažko hľadali. Chýbať nemôže obávaný gangster, vyhlásená kráska, ktorá sa vkráda do snov a sŕdc snáď každého „Zapadákovčana“ či veľmi snaživý a málo rešpektovaný šerif,“ uvádza anotácia.

prazdniny

Prázdniny

TV JOJ
réžia: Ivan Predmerský (Mafstory, Súdna sieň, Dedičstvo)
žáner: rodinný komediálny seriál
hrajú: Ľuboš Kostelný, Zuzana Norisová, Tomáš Matonoha, Lucia Siposová, Marko Igonda, Kristína Greppelová, …

Známa novinka Joj, ktorá by sa na obrazovky mohla dostať už najbližšiu jar. Seriál, na ktorom pracuje aj Stano Guštafík či Kristína Cibulková, prinesie príbeh troch bratrancov, ktorí budú musieť so svojimi deťmi prežiť dva týždne na kopaničiarskej chalupe bez televízora aj počítača. „Jedna chalupa, dva týždne, traja chlapi, šesť detí, množstvo krásnych i bláznivých zážitkov, to sú prázdniny, na aké sa nezabúda,“ píše Joj.

„Bratranci Jano, Zdeno a Laco sú nielen rodina, ale aj najlepší priatelia. Majú spoločné spomienky na skvelé detstvo strávené v dedovej chalupe na Myjave. Na Zdenovej svadbe sa pod vplyvom nostalgie a alkoholu dohodnú, že rovnaké prázdniny plné zážitkov doprajú aj svojim deťom. Ich polovičky – Marika, Dáša a čerstvá novomanželka Klaudia, veľké šance tomu, že muži vydržia dva týždne so šiestimi deťmi, nedávajú. Na chalupe nie je signál ani internet, decká sa nudia a celá zostava sa mení na výbušnú zmes tesne pred explóziou. Muži musia občas siahnuť na dno svojich síl, aby na chalupe vydržali celé dva týždne a nezbláznili sa,“ znie anotácia.

prava-tvar-mnahoncak-horvathova-geisberg

Pravá tvár

TV JOJ
réžia: Braňo Mišík (Búrlivé víno, Divoké kone, Zoo, Súdna sieň)
žáner: romantický dramatický seriál
hrajú: Monika Horváthová, Marek Geišberg, Anna Javorková, Jana Oľhová, Alena Ďuránová, Martin Mňahončák, Jozef Vajda, Juraj Hrčka, Kamil Kollárik, …

V roku 2014 stavil vo svojom prvom projekte pre Joj tím Danice Hričovej a Braňa Mišíka na novú tvár – Moniku Šagátovú, v aktuálnom projekte Pravá tvár ňou bude Monika Horváthová. Seriálová novinka má ambíciu priniesť silný príbeh hlavnej hrdinky Viky inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktorý v sebe bude spájať dramatické aj romantické prvky. Popri viacerých tradičných menách z doterajších seriálov Hričovej pre Joj na obrazovku televíznej dvojky prichádza z Búrlivého vína Martin Mňahončák či z Kolonády Marek Geišberg.

„Vika prichádza samé do veľkomesta, kam ju ženie túžba po pomste za smrť jej sestry. Vika sa stretáva s dobrými i zákernými ľuďmi, pomáha tým, ktorí to potrebujú a stále prahne po odplate, aby nakoniec našla človeka, ktorý jej ublížil, ale do ktorého sa aj napriek tomu zamiluje… Do Vikinho života vstupujú mnohé ďalšie osoby ako jej bývalý Juraj, ktorý robí všetko pre to, aby ju získal späť, energická a trochu pojašená kamarátka Saša a v neposlednom rade ďalší osudový muž, ktorý sa na scéne objaví v tom najnečakanejšom a najnevhodnejšom okamihu,“ udáva Joj.

svet-pod-hlavou

Svět pod hlavou

TV JOJ, ČT
réžia: Marek Najbrt (Protektor, Terapie, Ja, Mattoni), Radim Špaček (Život a doba soudce A. K.)
žáner: kriminálna miniséria
hrajú: Ivan Trojan, Václav Neužil, Judit Bárdos, …

Prvý koprodukčný seriál Joj a prvý seriál, ktorý Česká televízia pripravuje s komerčnou televíziou. Aj takto generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega, ohlásil prípravu spoločného seriálu Joj a ČT, ktorý na slovenské a české obrazovky prinesie ďalšiu kriminálku. Hlavný hrdina Filip Marvan (Václav Neužil) upadá do bezvedomia po tom, čo ho zrazí auto a prebudí sa v nemocnici v roku 1982. Filip stretáva svojich rodičov, niekoľko mesiacov predtým, než sa má narodiť. Stretáva svojho otca, ktorého si pamätá už len ako zlomeného muža, ktorý predčasne ukončil svoj život. Na pozadí pátrania po tom, čo jeho rodine dramaticky zmenilo život, musí riešiť prípady v období 80. rokov. Každý diel rieši samostatný prípad.

novy-panelak-kasting-2016-germaniova

Nový Panelák

TV JOJ
réžia: Andy Kraus (Panelák, Dvojičky, Pod povrchom, Keby bolo keby), Viktor Csudai (Dovidenia, stará mama, Vojtech), Roman Fabian (Vdova, Aféry, Dr. Ema)
žáner: rodinný seriál
hrajú: Diana Mórová, Ján Koleník, Mirka Partlová, Marián Miezga, Braňo Bystriansky, Lucia Lapišáková, Milo Kráľ, Vlado Černý, Natália Germániová, …

Dobre známy seriál Joj, no predsa bude nový. V nových častiach Paneláku, na jar 2017, sa síce vrátia viaceré známe postavy, no vlastné príbehy začnú rozvíjať najmä nové tváre, ktoré postupne prejdú do popredia. Panelák čakajú noví obyvatelia a rovnako tak upravené spracovanie. Jednotlivé epizódy sa skrátia na dĺžku okolo 30 minút, pričom už seriál nepobeží denne.

„Tak, ako všetko okolo, aj domy sa menia a náš panelák je dnes úplne iný. Zo starých usadlíkov spoznajú diváci Ivanku, ktorá najnovšie kraľuje v bare na prízemí. Zdedila ho po Jakubovi, ale s podmienkou, že spolumajiteľky budú dve. Ivana teda vedie bar s osobou, ktorú z hĺbky duše neznáša. Navyše, táto „sokyňa“ si privedie do paneláku niekoho, s kým nikto, ale naozaj nikto nerátal. V novom Paneláku sa objaví mladá i staršia rodina, byt plný mladých študentiek a všetci obyvatelia nebudú o nič menej zaujímaví, ako tí pred nimi. Diváci budú sledovať osud štvorčlennej rodiny, ktorá sa ocitá vo veľkej kríze –matka nezvláda neveru svojho manžela a stavia sa k riešeniu krízy veľmi svojsky. Každý má v konflikte svoju pravdu a ako to už býva, najviac to ovplyvní životy detí. Maslák vo svojom byte ubytuje svojho človeka, ktorý bude strážiť veľmi dôležitú osobu. Z počiatočnej nenávisti sa medzi nimi vyvinie zaujímavý vzťah. Čerstvý dôchodca má o živote penzistu inú predstavu ako jeho manželka, čo do príbehu prináša plno komických situácií. Svojský zubár si vo svojej ambulancii nedáva servítku pred ústa a bude to práve on, kto bude v paneláku hodnotiť a komentovať aktuálne spoločenské dianie na Slovensku,“ píše televízia k novým častiam seriálu.

Ďalšie seriály potvrdené pre rok 2017: Tajné životy, Horná Dolná, Naši, Búrlivé víno, Čert nikdy nespí, Policajné prípady, Rodinné prípady, Policajti v akcii, Susedské prípady

Čítať viac...
Nahor