Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Úmrtie Antona Srholca pre RTVS témou dňa nebolo: Zaradila ho do hĺbky hlavných správ!

Komerčné televízie témou svoje spravodajstvá otvárali, RTVS uprednostnila viaceré ďalšie témy.

Úmrtie kňaza Antona Srholca sa témou dňa pre verejnoprávnu televíziu nestalo. V hlavných Správach RTVS uprednostnila viaceré témy, príspevok k úmrtiu významnej osobnosti zaradila až za pätnástu minútu.

Televízia sa na začiatku venovala udalostiam spojených s najvyššími ústavnými činiteľmi. Spravodajstvo otvorila tlačovou konferenciou premiéra Roberta Fica k migrantom, ktorá vyvolala vlnu kritiky. Na margo udalostí v Kolíne počas nej okrem iného vyhlásil, že nedovolí vzniknutie moslimskej komunity na Slovensku. Po správe nasledoval spriaznený príspevok, ktorý mapoval situáciu v Kolíne.

Ďalšou prednostnejšou témou bolo udeľovanie štátnych vyznamenaní prezidentom Andrejom Kiskom 15 osobnostiam. K téme priniesla hneď dva príspevky. Nasledovali dve zdravotnícke témy, kritická ohľadom trvajúcich výpovedí zdravotných sestier a podmienkach v nemocnici na Antolskej v Bratislave, kde sa pokazilo kúrenie. Následne priniesla dva vstupy k úmrtiu Antona Srholca.

To sa stalo podstatnejšie pre komerčné televízie. Markíza, Joj aj TA3 témou otvorili svoje hlavné spravodajstvá. Markíza okrem toho so správou prišla ako prvá na svojom webe.

Čítať viac...
Nahor