Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Uhádni môj vek na jeseň neúspechom: Joj chce šou zachrániť, prekopala pravidlá!

Televízii sa nepodarilo vybudovať silný blok zábavy od 17. hodiny, šou s Vladom Voštinárom sa nedarilo ani po zmene vysielacieho času.

Hádanie veku sa na Joj hitom nestalo. Televízna dvojka odštartovala minulú jeseň novú šou, ktorou chcela posilniť podvečer, napriek niekoľkomesačnej trpezlivosti však so svojím zámerom neuspela. Šou Uhádni môj vek sa ešte vlani presunula na 16. hodinu, kam sa plánuje budúci týždeň vrátiť.

Joj dáva súťažnej šou druhú šancu, keď sa pokúsi o zvrat jej sledovanosti. Pre druhú sezónu pripravila nové pravidlá, podľa ktorých budú už aj súťažiaci v Uhádni môj vek postupovať. Doteraz sa v každom vydaní predstavovali noví hráči, postupovanie je typické pre všetky okolité súťažné programy ako 5 proti 5, Moja mama varí lepšie ako tvoja aj Duel. Práve na princíp postupovania v Dueli sa nové pravidlá Uhádni môj vek podobajú.

Televízia okrem iného skúsi nakopnúť sledovanosť známym televíznym hráčom, keď do šou zavolala jesenného rekordmana Sláva z Duelu. Objaviť by sa mal hneď v prvej časti s novými pravidlami.

Nové pravidlá Uhádni môj vek
Nový princíp šou je postavený na nižšom vstupnom jackpote, ktorý by mal predstavovať sumu 5 000 eur. S tou rátali tvorcovia aj pôvodne pri spustení šou, nakoniec ju zdvojnásobili. O polovicu sa však zníži aj suma, ktorá sa súťažiacim v jednotlivých kolách odrátava za každý neuhádnutý rok. Pre postup či nepostup do ďalšieho natáčania je pre súťažiacich kľúčové finále. V ňom majú opäť 4 pokusy na to, aby uhádli vek neznámej osoby. Pokiaľ sa im podarí premeniť aspoň časť peňazí z jackpotu, majú možnosť si buď všetku nahratú sumu zobrať, alebo ju rozdeliť na polovicu. V tomto prípade im jednu polovicu peňazí už nikto nevezme a druhá sa im prenáša do jackpotu pre ďalšiu reláciu. O túto sumu tak bude navýšený základ 5 000 eur.

Súťažiaci sa pritom do ďalšej hry vedia dostať aj v prípade, že vo finále zlyhajú. Zachrániť ich môžu bonusy, ktoré majú šancu získať v priebehu jednotlivých kôl. Doteraz ich hráči získavali za presne uhádnutý vek. Jedenkrát v súťaži majú súťažiaci možnosť všetky nahrané bonusy po neúspešnom finále obetovať a postúpiť takto do ďalšieho natáčania.

Čítať viac...
Nahor